Patiko? Pasidalinkite!

Seimas pritarė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės („Taškinių” – moters mėgstančios taškuotus rūbus) pateiktai XVIII Vyriausybės programai. Už tai numatantį Seimo nutarimą (projektas Nr. XIVP-90) balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 30, susilaikė 20 parlamentarų. Po šio sprendimo nauja Vyriausybė gavo įgaliojimus veikti.

Vyriausybės programoje išskirti svarbiausi Vyriausybės prioritetiniai projektai ir nurodytas jų pagrindimas bei sėkmės rodikliai, įtvirtinti bendri Vyriausybės veikimo principai. „Išskyrėme svarbiausius mūsų šalies pažangos prioritetus, kurie padės pasiekti esminį lūžį, sustiprins mūsų šalį ir jos žmones, padarys mus atsparesnius įvairioms galimoms grėsmėms, nesvarbu, tai būtų sveikatos krizė, klimato kaita ar kitos neapibrėžtos įtakos“, – pabrėžiama Vyriausybės programoje.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dar kartą patikino, kad geri darbai bus tęsiami. „Bus tęsiami taip pat ir tie darbai, dėl kurių mes galbūt turėjome skirtingas nuomones juos priimant, bet kaip aš esu jau nekartą minėjusi – revoliucijų tikrai Lietuvai nereikia. Svarbiausia šiandien yra ne reformos. Svarbiausia šiandien yra: kiek žmonių gyvybių mes sugebėsime išsaugoti. Ne nauja Vyriausybė, o išgelbėtos gyvybės, kuo daugiau išgelbėtų gyvybių būtų svarbiausia gera žinia Lietuvos žmonėms Kalėdoms“, – akcentavo naujoji Vyriausybės vadovė.

Kaip anksčiau yra minėjusi I. Šimonytė, programoje yra nemažai dalykų, dėl kurių tartis reikės pakankamai anksti, nes pasekmės visuomenei ir atitinkamiems sektoriams ateis tikrai ne iš karto. Kaip pavyzdį, ji pirmiausia nurodė švietimo pokyčius.

Premjerė pabrėžė, kad bus stengiamasi skirtingas vertybes ar akcentus maksimaliai suderinti Lietuvos žmonių gerovei. „Aš įsipareigoju dirbti geriausiai, kaip sugebu. Manau, kad galiu įsipareigoti ir savo komandos vardu, kad mes tikrai padarysime viską, kad po ketverių metų niekas negalėtų pasakyti, kad tai buvo ketveri prarasti Lietuvos gyvenimo metai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Po to, kai Seimas pritaria Vyriausybės programai, visi Vyriausybės nariai turi prisiekti Seime Vyriausybės įstatymo nustatyta tvarka.

 

Parengta pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!