Patiko? Pasidalinkite!

Kovo 26 d., antradienį, 13 val., Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) grupės pirmininkas, Parlamentinio demokratijos forumo įkūrėjas Emanuelis Zingeris atvers fotografijų parodą, skirtą JAV senatoriui Džonui Makeinui (John McCain) pagerbti. Parodos atidaryme dalyvaus Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, JAV ambasadorė Lietuvoje Anė Hol (Anne Hall).

Simboliška, kad ši paroda atveriama minint Lietuvos narystės NATO 15 metų sukaktį.

Vieno iš aktyviausių Baltijos šalių rėmėjų Vašingtone JAV senatoriaus Dž. Makeino politinis indėlis į Baltijos šalių išsilaisvinimą iš sovietinės diktatūros ir saugumą yra išskirtinis, o nuopelnai Lietuvai plačiai pripažinti ir įvertinti ne vienu valstybės apdovanojimu.

Parodoje prisimenamos akimirkos iš svarbiausių JAV senatoriaus Dž. Makeino vizitų Lietuvoje, Lietuvos atstovų susitikimų su senatoriumi JAV ir Parlamentinio demokratijos forumo susitikimų.

Parodoje panaudotos fotografų Olgos Posaškovos (Seimo kanceliarija), Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija), Adomo Mickevičiaus (Vyriausybės kanceliarija), Martyno Ambrazo, Ludo Sedžerso, Juozo Valiušaičio, Užsienio reikalų ministerijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Meksikos Jungtinėms Valstijoms nuotraukos.

Senatorius Dž. Makeinas mirė po kovos su sunkia liga 2018 m. rugpjūčio 25-ąją.

Paroda, skirta JAV senatoriui Džonui Makeinui (John McCain) pagerbti, Vitražo galerijoje bus eksponuojama kovo 25–29 d.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!