Išvogus ir išpardavus Lietuvą, kai kurie proto “bokštai” vis dar suranda ką parduoti. Šį kartą Laivės partijos pirmininkė pasiūlė parduoti LR Seimo viešbutį
Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti skandalų nuolat lydimo Seimo viešbučio ir jį parduoti. Kasmet viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų, pastatas 2007 m. įvertintas 6,3 mln. eurų.
„Siūlau Seimo statuto pakeitimus, kurie leistų atsisakyti Seimo viešbučio paslaugų ir jį privatizuoti. Tai ne tik sutaupytų valstybės lėšų, bet ir būtų atsisveikinta su nuolat skandalų lydimu atgyvenusiu objektu pačiame Vilniaus centre“, – teigė A. Armonaitė.
Žiniasklaida pastaruoju metu atskleidė ne vieną atvejį, kai Seimo viešbutis buvo naudojamas ne pagal jo pirminę paskirtį – suteikti gyvenamąjį plotą Seimo nariams, kurie neturi nekilnojamojo turto Vilniuje. Skelbiama, kad Seimo viešbutyje kai kurie Seimo nariai patys negyvena, gyvena jų artimieji. Kiti Seimo nariai – turi nekilnojamojo turto Vilniuje, bet jį yra išnuomavę ir tuo pat metu naudojasi galimybe nemokamai gyventi Seimo viešbutyje.
„Ruošiant šį įstatymo projektą pasikonsultavome su kolegomis kitose Europos valstybėse. Paaiškėjo, kad tokia praktika neturi analogų, kai pati valstybė nuosavybės teise turi savo viešbutį, kurį prižiūri ir išlaiko“, – kalbėjo A. Armonaitė.
Seimo narė siūlo sekti Estijos pavyzdžiu, kurios parlamentarai nuomos išlaidas gali kompensuoti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.
„Estijoje parlamentarai gauna papildomas parlamentines lėšas (jų paskirtis panaši, kaip ir Lietuvoje – parlamentinei veiklai skirtos lėšos), už kurias gali nuomoti būstą. Tačiau daug parlamento narių tokia galimybe netgi nesinaudoja“, – teigė A. Armonaitė.
Seimo narės teigimu, Prancūzijos parlamentarams yra apmokamos nakvynės privačiuose viešbučiuose, Didžiojoje Britanijoje valstybė subsidijuoja nuomą arba suteikia ją viešbučiui išsinuomoti. Švedijoje pasiūloma nuomoti vieno kambario butą arba suteikiama subsidija būsto nuomai, Vengrijoje parlamentarams yra nuomojami butai, o Ukrainoje parlamentarų kambariai nuomojami privačiuose viešbučiuose arba suteikiamos lėšos nuomai savarankiškai.
Seimo kanceliarijos duomenimis, Seimo viešbučio pastato likutinė vertė yra 6,3 mln. eurų (vertinta 2007 m.), kasmet Seimo viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų (komunalinės paslaugos, teritorijos priežiūra, remontas, baldai, inventoriaus įsigijimas, administratoriaus darbo užmokestis ir t. t.). Taip pat įprastai išlaidos padidėja Seimo kadencijų pasikeitimo metais, kai reikia atlikti papildomus remonto darbus, baldų, įrangos pirkimus.
Parengta pagal Aušrinės Armonaitės inf.
konservatorių , liberalų siūlymai seimo bendrabutį, geriausius unikalius pašto pastatus prichvatizuoti reik manyt už minimalią kainą ir po to suversti visas kaltes valdantiesiems
Jo parduos pastata o paskui isnuomuos seimo veltedziams uz musu pinigus ir valio verslas klesti.
Kodėl jis negali nešti pelno? Reikia mokesčius už gyvenimą jame padaryti panašius į rinkos ir nereikės “vargšų” seimo narių šelpti, o valstybei bus pelnas.
Liberalai tik prichvatizuoti ir pirkeją tikriausia turi…Gražū būtų,kad viešbutį paverstu pav.socialiniais būstais ar parduoti,kaip atskirus butus ir t.t tik neparduoti pusvelčiui vienam pirkėjui.