Patiko? Pasidalinkite!

Šįkart „durniai“ pasidarbavo ir Gargžduose, ties „Kalniškių“ piliakalniu. Kultūros ir viešojo turizmo reikmėms siekiant dar labiau išryškinti išraiškingus piliakalnio bruožus, nuo Tilto gatvės (kelio Gargždai–Vėžaičiai) pusės, buvo atlikti piliakalnio pietinio šlaito kraštovaizdžio formavimo specialieji kirtimai.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai LR aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Klaipėdos teritorinis poskyris išdavė leidimą kirsti mišką. 2,3 ha plote numatoma iškirsti apie 522 kubinius metrus medienos. Klaipėdos rajono savivaldybės administracija 8 kartus skelbė nenukirsto valstybinio miško Kalniškės piliakalnyje pardavimą viešajame aukcione. Lapkričio 30 d. paskelbtame aukcione dalyvavo 2 dalyviai. Miškas parduotas už 6 211 eurų.

Gargždų bendruomenė buvo apraminta

2019 gegužės mėnesį Gargždų bendruomenės pirmininkas Šarūnas Vaičiulis vietos laikraščiui „Banga“ sakė, jog „visi gargždiškiai buvo pripratę prie apaugusio medžiais piliakalnio vaizdo. „Kaip ir daugelis aplinkinių, kai pamačiau tiek iškirstų medžių, išgyvenau šoką. Tačiau dabar akis jau po truputį apsiprato. Manau, svarbiausia, kad Klaipėdos rajono savivaldybė pateiktų kuo daugiau informacijos, kaip atrodys galutinis piliakalnio vaizdas. Tada gyventojams būtų ramiau.

O kol vyksta procesas, savaime suprantama, kad vaizdas netenkina“, – sakė pašnekovas. Anot Š. Vaičiulio, yra bijančiųjų, kad nepasikartotų ir Vilniaus Gedimino kalno scenarijus – kad nepradėtų slinkti šlaitai. „Manau, šiuo atveju situacija yra kitokia“, – svarstė Gargždų miesto bendruomenės pirmininkas. Jis pasakojo buvęs susitikęs ir su projektą kuruojančia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Sonata Šmatauskiene. Ji suteikė daug vertingos informacijos, tad visos pirminės emocijos nuslūgo.

Tai ką mes šiandien turime?

ES pinigėliai „ištratinti“, o piliakalnio šlaitai slenka. Kas kaltas? Kaltų nėra, nebuvo ir nebus, nes tie kurie turėtų būti nubausti, galimai yra nepakaltinami durniai.

Smagu, dabar visi gali atvykti į Gargždus ir pamatyti kaip nepakaltinamieji ES pinigėlius panaudojo mūsų paveldo griovimui.

Gargždų gyventojas Zigmas


Patiko? Pasidalinkite!