Patiko? Pasidalinkite!

Šį kartą jau tikrai galime teigti, kad yra grėsmė, jog Lietuvai “klius” nuo Rusijos. Vasario 9 d. portalas “Delfi” paskelbė, kad Leningrado blokados nebuvo

Leningrado blokada

Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) blokada – miesto apsuptis Antrojo pasaulinio karo metu, trukusi nuo 1941 metų rugsėjo 8 dienos iki 1944 metų sausio 27 dienos. 1941 metų birželį Vokietija užpuolė Tarybų Sąjungą rytų fronte, o suomiai šiaurėje užėmė Kareliją ir pradėjo kelti grėsmę Leningradui. Gan greitai vokiečiai pasiekė miestą ir užblokavo visus kelius į miestą, išskyrus Ladogos ežerą.

Teigiama, kad mieste iš bado ar nuo išsekimo mirė nuo 700 000 iki 1,5 mln. žmonių.

„Nelabai perdėsime pasakę, jog Leningrado bėda yra ta, kad blokados nebuvo, mat buvo likę transporto koridorių, kuriais iš Leningrado išvežė didžiules maisto produktų atsargas. Taip interviu leidiniui „Metagazeta“ sakė rusų istorikas Markas Soloninas“, – rašome Delfi straipsnyje.

Rusija to tikrai neatleis

Leningrado blokada Rusijai yra viena iš pačių skaudžiausių ir svarbiausių žmonijos nelaimių. Netgi Vokietijos vyriausybė pripažino ir nusprendė skirti 12 milijonų eurų, kad padėtų žmonėms, patyrusiems Leningrado blokadą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą.

Lėšos taip pat bus panaudotos Didžiojo Tėvynės karo veteranų ligoninei modernizuoti ir vokiečių bei rusų susitikimų centrui, skirtam Rusijos ir Vokietijos visuomenei, sukurti.

Kaip pažymėta dokumente, ši Vokietijos vyriausybės akcija, kuria siekiama pagerinti išgyvenusių žmonių gyvenimo kokybę, “prisidės prie abiejų šalių tautų istorinio susitaikymo”.

Lietuva galimai sąmoningai pasiremdama propagandistu, galimai psichiškai nesveiku istoriku, paskleidė žinią, kad blokados nebuvo. Už šitokius istorinius iškraipymus gali nukentėti visa Lietuva. Šį kartą Lietuva “užmynė” Rusijai ant labai skaudančios žaizdos.

Leningrado blokada prasidėjo 1941 metų rugsėjo 8 dieną ir truko beveik 900 dienų. Maistas į miestą patekdavo tik vienu maršrutu — “Gyvybės keliu”, kuris driekėsi per Ladogos ežero ledą. Tarybų kariai pralaužė blokadą 1943 metų sausio 18 dieną, o visiškai nutraukė ją 1944 metų sausio 27 dieną. Įvairių šaltinių duomenimis, karo metais mieste žuvo nuo 400 tūkstančių iki pusantro milijono žmonių. Niurnbergo teisme buvo paminėta beveik 632 tūkstančiai aukų. Tik trys procentai jų žuvo bombardavimo metu, kiti mirė nuo bado.

Juozas Vytis


Patiko? Pasidalinkite!