Patiko? Pasidalinkite!

Pastaruoju metu labai madingos tapo reformos. Tiesa, jos arba niekam tikusios, arba netgi kenksmingos dauguma atveju. Tik paskutinis kvailys gali patikėti, kad labai pavykusi švietimo reforma. Netiesa! Tai sistema, skirta padaryti mūsų vaikus debilais. Ir jau nemaža dalis tokių zombių vaikščioja kad ir Šiaulių gatvėmis. Jų žinių lygis toks žemas, kad kol kas jie lenkia nebent JAV moksleivius, apie kuriuos net kaip apie mąstančius nedrįsčiau prabilti.

Į valdžią jau pradėjo plūsti naujai iškepti bukagalviai neišmanėliai, todėl vargu ar reikia stebėtis, jog nuo dabar jau priimami neadekvatūs sprendimai ir įstatymai, sukurpti pačio idiotiškiausio luomo – taip vadinamo „elito“. Aš jį netgi pavadinčiau „debilitu“, ir tai būtų daug labiau priimtina. O „sveikatos reforma“? Jai skiriamų lėšų pakanka tik gydymo įstaigų pastatų restauracijai. Gi „nemokamam gydymui“ reikalingi vaistai įsigyjami pačių negaluojančių. Taip viena „reforma“ kitai „kala“ specialistus-avigalvius kitai – žmonių pavidale  Pastebėjau, jog aš, du trešdalius šimtmečio išgyvenęs senis,  vidurinės mokyklos kursą įsisavinau daug geriau už devynis dešimtadalius dabartinių abiturientų – pledargų. Bet šįkart ne apie tai.

Sakykite, kokiems silpnapročiams galėjo šauti į galvą suvaryti pėsčiuosius ir motorizuotas transporto priemones į šaligatvį? Ar jiems visi namie? Jei jau įsileisti ne į tam pritaikytą kelią mechanizuotas transporto priemones, tai jų savininkai bet kurio eismo įvykio atveju privalo būti pripažįstami to įvykio kaltininkais.

Jie turi sau nusistatyti saugu eismo greitį, nes policijos su radarais čia nepastatysi. O gal kokie nuokvakos sugalvos į šaligatvius perkelti kinkomąjį transportą, kuris ypač lėtina eismo judėjimo greitį. Pasikartosiu: Vokietijoje jau matoma, jog prisišikta aukščiau galvos ir bandoma kažką taisyti. Nes ten net 5 atvejai šaligatviuose buvo mirtini. Iškart pasakysiu, jog ne mūsų bukagalviams kažką taisyti. Nes jie moka tiktai viską sugadinti. Taip yra ir Šiauliuose.

Pas mus apie eismo sąlygas nė nenutuokiantys uniformuoti kelių pareigūnai – „meningitininkai“ nė nesiruošia ką nors keisti. Tiesiog galvos kiauše susidaręs vakuumas neleidžia ką nors numatyti bei suvokti galimas pasekmes. Gi mieste sėdinčioje „saugaus eismo komisijoje“ daug geriau nutuokiama apie blynų kepimą Marse nei apie eismo taisykles. Mane tiesiog siutina šios kol kas visai nereikalingos ir savo darbo neatliekančios institucijos nekompetencija. Tai tas pat, kas į darbą miesto dizaineriais prisiimti bomžų.

Dar prieš gerą dešimtmetį rašiau, jog prieš „sukergiant“ dviratininkus su pėsčiaisiais, pastarųjų „mekoje“ – šaligatviuose, reikėjo dviračiuose įrengti skambučius, o ant bent vieno stipino pritaisyti metalinę plokštelę, kuri, priklausomai nuo paskui pėstįjį važiuojančiojo greičio ir užkliūdydama įrengtą varpelį, periodiškai skleistų retesnius arba dažnesnius garso skambesius. Pagal jų dažnį būtų įmanoma nuspeti  ne tik iš paskos :sėlinančio“ potencialaus žmogžudžio, tai yra besivejančio, greitį, bet ir nuspėti jo proto lygmenį. Dar rašiau, jog įvykus susidūrimui net be rimtų pasekmių, kaltas turi likti tik dviratininkas, ir niekas kitas.

Dabar gi baisu žiūrėti, kaip įvairūs pienburniai šaligatvį pavertė vos ne autodromu, Jie, pralenkdami pėsčiuosius ir net vėją, gali kad ir Tarzano balsu surikti, taip kokiam pensininkui įvarant vėžį. Arba kad pažiūrėtų, kaip iškris iš kanopų koks ramiai sau žingsniuojantis „dochodiaga“. O gal šis tik griebsis už širdies ir nuskuos į artimiausią vaistinę pirktis pampersų? Kam būtų nesmagu stebėti tokią pikantišką situaciją? Jūs galvojate, kad aš pernelyg dramatizuoju  sutuaciją? Anaiptol!! Šiemet jau trečia kartą mane užkliudė pedalminis eismo dalyvis.

Vien už nesaugų važiavimą tokiam reikia iškart uždėti 5000 € baudą, pusę jos iškart pervedant 6aligatviu kinkavisiam „išgąsčiui“. o jei tenka kreiptis į gydytojus, ši suma turi dvigubėti. Vokietijoje 5 praeivius jau sytraiškė. Čia jau būtina snarglį sodinti už grotų ar uždaryti vaikų į koloniją, atlyginant visą pėsčiajam padarytą žalą, įskaitant laidojimo išlaidas ir giminaičių pageidaujamo paminklo pastatymą. Jei nėra iš ko, galima pažeidėjui paskirti katorginius darbus. Tik nenuteisti lygtinai, nes jis jau rytoj gali užmušti kitą klibokšlį

Kiekvieną dieną vaikštau Šiaulių gatvėmis, ir man darosi klaiku. Žiūrėk, iš kažkur išlindęs prašvilpia – ne, ne dviratininkas, o tikra motorizuota transporto priemonė, kažkoks elektrinis paspirtuko tipo ir pusės kvadraciklo hibridas, Kažkodėl vadinamas „paspirtuku“. Anoks ten ir „paspirtukas“, jei jis varomas elektriniu varikliu. Beje gabaritai jo gana ispūdingi – vien padangos storumo beveik sulig „Beloruso“ priekiniais „mažuliukais“ ratukais. Dar tame paspirtuke-tanke įsirioglinęs kažkoks ambalas kad užmauros: „Ko žiopsai, pirda?! Mauk iš kelio ir po kojomis nesimaišyk!“. Patikėkite, žemė kažkodėl ėmė suktis kiton pusėn, tad toliau teko klibėti  gatve. Nes tas motodručkis niekur neskubėjo – matyt, norėjo mano kalcio per mažai turinčių kaulų sandarą deformuoti.

O ką išdarinėja riedlentininkai Brodvėjuje? Jei kas iš jų dar tik pirmą kartą atėjo pasimokyti tvirtai ant tos pliauskos stovėti, tai geriau nuo tokio bėgti į Šapyro pievas, antraip turi šansą praryti tą lentgalį su visais ratais, ir nė nekramtęs Nes, nutrūktgalviui praradus pusiausvyrą, jis gali užpakaline koja kokį šimtą metrų spirtelti  ir pakelti „įrankį“ prieš save į orą – tiesiai į gerklę kokiam svajokliui.

Dar šaligatviais važinėja kažkokie žmonės – statmenys, ir šiaip kitokio plauko figūrantai, kuriuos nebeaišku, kaip bepavadinti. Ko gero, greitu laiku šaligatviuose atsiras motociklai su priekabom ar net bokštiniai kranai. Iš neadekvačių valdininkų visko gali susilaukti.. Laikas grįžti prie nusistovėjusios tvarkos ir motorizuotas transporto priemones išvyti iš šaligatvių. Beje psichiškai nesiorientojančioje eismo saugumo komisijoje šis pasiūlymas savo laiku taip ir nebuvo suprastas. Nes ten jau keliasdešimt metų sėdi lochai, kuo jau ne kartą teko įsitikinti

O gal, sakau, atėjo pats laikas grąžinti šaligatvius pėstiesiems, perkelaint dviračio zonas agal į važiuojamąją kelio dalį. Tokių „saugių“ eismo kaimynų vos bepaklibantiems vyresnio amžio žmonėms tikrai nereikia.

Visokiems kartingistams cementtakiuose tikrai ne vieta rungtyniauti su situacijoje sunkiai besusivokiančiais ir beišmirštančiais pėsčiaisiais!

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!