Patiko? Pasidalinkite!

Rūta Janutienė pranešė, kad Šimonytė gina spekuliantus ir blokuoja klausimą dėl dezinfekavimo skysčių ir apsaugos priemonių perpardavėjų pažabojimo

Naglis Puteikis: Prezidentūra toliau nurodinėja Seimui, tik šį kartą ne dėl teisėjų skyrimo, o kad negalima mažinti dezinfekcinio skysčio ir kitų apsaugos nuo COVID-19 priemonių kainų: ką tik – 03.30 d. 14:00 man paskambino Seimo Audito komiteto biuro vadovė S. Ščajeviene ir perdavė šio komiteto pirmininkės I. Šimonytės žodžius, kad ji nesutinka su mano pasiūlymu įtraukti į Audito komiteto 04.01 d. posėdžio darbotvarkę klausimo dėl Konkurencijos tarybos neveiklumo kovojant su nepagrįstu kainų didinimu.

Vienas iš tokio atsisakymo motyvų – viešas Prezidento G. Nausėdos pareiškimas, kad jokiu būdu negalima kištis į kainas. Visos valstybės, pvz. Prancūzija pandemijos metu kišasi į apsaugos priemonių išvežimo ir kainų politiką, tik pas mus prezidentūra, Lietuvos Bankas ir Konkurencijos taryba viešais pareiškimais iš visų jėgų gina eilinių piliečių apiplėšinejimą.

Pareikalavau raštiško atsakymo.
Vis tiek kelsiu šį klausimą tiek Audito komiteto posėdyje, tiek Seimo posėdyje.
PAVEIKSLĖLYJE: ŠITAS KAINAS GINA ŠIMONYTĖ

Respiratorių kainos

Naujienos iš Seimo salės. Jie blokuoja kainų kontrolę:
Liberalai Seimo nariai abu Gentvilai, ypač Simonas ir konservatorius Majauskas dabar, 2020 03 31 d. 10 val. vykstančiame Seimo posėdyje iš visų jėgų stengiasi sužlugdyti Seimo posėdyje įstatymų paketo dėl kainų reguliavimo priėmimą – reikalauja daryti ilgą pertrauką.

Seimo Statutas suteikia teisę opozicijai tokią pertrauką imti lengvatine tvarka. Kolegos Seimo nariai net maldauja Gentvilų nepiktnaudžiauti šia teise ir leisti svarstyti toliau. Tačiau abu Gentvilai ir Majauskas toliau labai aršiai gina besipelnančius iš nepagrįstų kainų.

Prancūzija jau nustatė maksimalią dezinfekcinio skysčio kainą, tuo tarpu Lietuvoje gamintojai ir prekybininkai kasdien užsideda po 25 proc. antkainio ir litras šio skysčio per savaitę pabrango nuo 4 iki 13 eurų – sparčiai artėja prie brendžio kainos, be to, yra kuriamas dirbtinis deficitas. Bandysime priimti šį paketą, neleisime liberalams to sutrukdyti, – pranešė Naglis Puteikis

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!