Patiko? Pasidalinkite!

Jaunavedžiams tenka išklausyti begalę patarimų, dažnai visiškai neprašytų – iš draugų, pažįstamų, artimųjų. Tarp jų daug standartinių ir nuvalkiotų, o štai tuos dalykus, apie kuriuos išties vertėtų pakalbėti, aplinkiniai kažkodėl laiko paslaptyje.

O veltui. Būtų visai ne pro šalį paruošti jaunuosius realiam pasauliui ir realiam gyvenimui.

Kartais „sunkūs laikai“ – tai vienas iš jūsų

Žmonės kalba apie „sunkius laikus“, su kuriais teks susidurti jaunai porai, tarytum tai būtų kažkokios išorinės aplinkybės, užgriūnančios šeimą iš šalies. Tiesa yra ta, kad vienas kuris iš sutuoktinių taps tais sunkumais santykiuose, galbūt netgi nesąmoningai. Tai nereiškia, kad kažkuris iš jūsų bus neištikimas ar pakels prieš kitą ranką. Pakanka ir kitokių sunkių momentų gyvenime. Santuokoje tai reiškia, kad antram žmogui poroje tuo laikotarpiu irgi bus nelengva.

Judu smarkiai pasikeisite

Teisybę žmonės kalba, kad negalima tuoktis su žmogumi, kurį jums norisi pakeisti. Tačiau lygiai taip pat kvaila manyti, jog partneris liks lygiai toks pats, kaip pradžioje ir nė lašo nepasikeis.

Bėgant laikui, įgyjant patirties, keisis ne tik partneris, keisitės ir jūs, o tai reiškia – ir jūsų santykiai. Tai, ką turite dabar, visiškai pasikeis po 10, 20 ar 50 metų. Tik nereikia dėl to baimintis ar sutrikti. Tiesiog reikia išmokti priimti tas permainas. Augti ir tobulėti dviese.

Tai, kas jus erzina, kai viskas klostosi gerai, sugriaus santykius, kai prasidės problemos

Kai jus erzina kažkokia partnerio savybė, tai, žinoma, nemalonus jausmas, tačiau jeigu santykiai ir be šito pergyvena prastą periodą, tai tie erzinantys įpročiai gali tapti paskutiniu lašu. Dėl to reikėtų iš anksto pažvelgti į tuos dalykus objektyviai ir priimti juos bei mylėti žmogų nežiūrint į nieką, kad sunkiais laikais tai nekomplikuotų ir taip nemenkų problemų.

Kai kurių momentų neįmanoma paprasčiausiai imti ir aptarti

Ši tiesa prieštarauja teiginiui „Nesigulkite miegoti susipykę“. Tačiau bus momentų ir klausimų, dėl kurių niekada nesutiksite vienas su kitu. Bus dalykų, kurie jums niekada nepatiks vienas kitame, kad ir kiek apie tai kalbėtumėte. Gulsitės miegoti susipykę, pikti, nusiminę. Tokiais atvejais reikia tiesiog išmokti tvarkytis su savo jausmais.

Reikia aptarti tuos momentus, suprasti, kodėl partneris su jumis nesutinka ir arba sutikti, arba nesutikti, arba susitaikyti su faktu, jog šis santykių aspektas niekada nepasikeis.

Nauja atsakomybė neišspręs jūsų problemų

Ta prasme, kad, pavyzdžiui, vaiko gimimas stebuklingu būdu neišgydys galbūt šiek tiek pašlijusių santykių. Paprastai tokie įvykiai tik dar labiau sukomplikuoja problemas.

Dėl to, užuot bėgę nuo problemų statydami naują namą, nusipirkdami šunį, persikėlę į naują miestą, verčiau išspręskite tą problemą kaip atsakingas suaugęs žmogus.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!