Patiko? Pasidalinkite!

Skuodo savivaldybė yra geras pavyzdys kitoms Žemaitijos savivaldybėms, kaip reikia saugoti ir puoselėti pačių Lietuvių naikinamą žemaičių kalbą. Būtent kalbą, o ne tarmę, kaip klaidina kai kurie lituanistai.

Šiaulių universiteto docentas dr. Juozas Pabrėža pristatė monografiją „Žemaičių kalba ir rašyba“. Ši, daugelį metų rašyta knyga, nagrinėja svarbiausią žemaičių tradicinės kultūros tapatumo objektą – žemaičių kalbą.

Skuodo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius įgyvendina Skuodo – žemaitiškiausio Lietuvos rajono – koncepciją. Kultūros ir turizmo skyriaus logotipe naudojamas tarmiškas Skuodo pavadinimas – Skouds.

Skuodo rajono savivaldybės taryba vienintelė Lietuvoje savo darbo reglamente įteisino žemaitišką kalbą, kuria kalbama Tarybos posėdžių metu. Įgyvendindami žemaitiškiausio Lietuvos rajono įdėją, norima sukurti Žemaičių – Lietuvių kalbų žodyną skuodiškiams ir miesto svečiams.

Rasintās Skouds apkries tou viroso ī kētas savivaldybes? A Žemaitē išlėks kap Tauta priklausa ī nu vietėnės valdžiuos. Rek nepabijuotē ir pripažintė, ka kai katruos savivaldybės ī čīstā spsileidosės, nesugebiedamas iškelt, ne Žemaitejēs vieliavas.

Untuons Každailys


Patiko? Pasidalinkite!