Patiko? Pasidalinkite!

Kinijoje, Shennongjia gamtos rezervate, Hubėjaus provincijoje, siekiant padidinti čia gyvenančių bičių skaičių, buvo sukurtas specialus bityno dangoraižis.

Maždaug 70 medinių avilių buvo įrengti ant olos, 1200 metrų aukštyje virš jūros lygio. Bitynas imituoja natūralią laukinių bičių gyvenamąją aplinką ir buvo sukurtas, kad atviliotų jas persikraustyti ir nuo šiol gyventi čia.

2d9aa13d.jpg
© China Xinhua News 

Kad būtų surinktas dėžių turinys, kuriame esama tūkstančiai bičių, bitininkams tenka kiekvieną jų rinkti individualiai.

Kai kuriose Kinijos vietose bitės yra praktiškai išnykusios.

Pagrindine priežastimi, dėl ko pasaulyje mažėja bičių skaičius, laikomi neonikotinoidai (angl. neonicotinoid) – pesticidų rūšis, paraližuojanti ir veikianti centrinę bičių ir kitų apdulkintojų nervų sistemą.

Kodėl bitynas įrengtas ant kalno? Anot Kinijos nacionalinės UNESCO komisijos, Shennongjia gamtos rezervatas yra unikalus dėl to, kad kelios jo teritorijoje esančios zonos pasižymi skirtingais klimatais – subtropiniu, šiltu vidutiniu, vidutiniu ir šaltu klimatu, dėl ko čia egzistuoja didelė floros ir faunos įvairovė bei pakankamas žiedadulkių kiekis.

Rezervate auga apie 1131 augalų rūšis, gyvena 54 gyvūnų rūšys, 190 paukščių rūšių, 12 roplių rūšių ir 8 amfibinių gyvūnų rūšys.

Panašu, kad bitėms čia bus tikra ramybės oazė.

Gismeteo.lt 

Patiko? Pasidalinkite!