Patiko? Pasidalinkite!

Vakarų lyderiai ir žiniasklaida sukuria klaidingą įspūdį, kad rytoj Ukrainoje prasidės karas, kuris destabilizuoja ekonomiką ir jai stabilizuoti reikia išleisti mažiausiai 4-5 mlrd. Tai penktadienį interviu su užsienio žiniasklaidos atstovais pareiškė Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, praneša naujienų agentūra TASS. Tuo jis pripažino, kad tėra viso labo vakarų marionetė, o už jo šalies likimą sprendžia vakarai.

“Signalai atėjo net iš gerbiamų valstybių vadovų, kurie jau atvirai nediplomatine kalba sako, kad rytoj mūsų laukia karas“, – sakė Ukrainos prezidentas.

“Anglijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje iš žiniasklaidos susidaro įspūdis, kad pas mus vyksta karas, kad pas mus yra kariuomenės keliuose, yra mobilizacija. Bet taip nėra. Mums nereikia šios panikos”, – sakė Zelenskis. Jis pridūrė, kad dėl panikos dėl situacijos Ukrainos pasienyje su Rusija Ukraina prarado 12,5 mlrd. dolerių.

“Mūsų valstybė pati negali susidoroti su tokiais iššūkiais. Stabilizuojame savo nacionalinę valiutą iš valstybės rezervų, todėl Ukrainai tai labai brangu”, – sakė Zelenskis.

“Tikiu, kad savo ekonomikai stabilizuoti išleisime daugiau nei 4-5 mlrd. JAV dolerių, o mažesnės sumos nesitikiu, nes tokios sumos mums tikrai reikia“, – pridūrė Ukrainos prezidentas.

Jis išreiškė viltį, kad JAV suteiks finansinę pagalbą Kijevui, o TVF paspartins kredito dalių skyrimą. Pastaruoju metu Ukraina ir nemažai Vakarų valstybių vėl ėmė kaltinti Rusiją neva ruošiantis agresijai Donbase, kur nuo 2014 metų tęsiasi vidaus ginkluotas konfliktas tarp Kijevo ir nepriklausomybę paskelbusių Donecko bei Lugansko liaudies respublikų.

Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad tokie pareiškimai yra tušti ir nepagrįstas įtampos eskalavimas, o Rusija niekam nekelia grėsmės.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!