Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvai apribojus Baltarusijos eksporto krovinių tranzitą, Minskas svarstys galimybę perorientuoti pervežimus į Rusijos uostus, taip pat uždrausti Lietuvos eksportą per savo teritoriją. Apie tai pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Ypač jis domėjosi, ar normali situacija, kai Baltijos šalis “pradėjo karą su Kinija”.

“Gerai, Kinija toli, bet kodėl kariaujate su Baltarusija, kodėl neįleidžiate mūsų prekių į uostą? Tiesiog vedate prie karo — iš pradžių ekonominio, rytoj — karšto… Juk jūsų net jūsų žmonės nepalaikys, pražudysite uosto ūkį… Štai mes susitarsime dabar su Rusija, mes viską — ir baltarusiškus, ir rusiškus krovinius — krausime Rusijos uostuose”, — pareiškė Lukašenka, kalbėdamas žmonėms ir parlamentui.

Prezidentas taip pat perspėjo, kad jei bus gautas draudimas iš Vilniaus pusės, Baltarusija neleis Lietuvos eksporto per Baltarusiją, o Baltijos šalis turės pamiršti “šį kelią”.

“Susitarsime su Rusija — ir į kitus kelius nepateksite. Kodėl jūs tai darote? Kol beprotybė dar kontroliuojama, grįžkime prie normalaus bendradarbiavimo”, — pasiūlė Lukašenka.

Taip pat, anot jo, Lietuvai nepavyks išeiti kaip nugalėtojai ekonominiame kare, kurį ji pradeda su kaimynine šalimi.

Pastaraisiais mėnesiais Lietuvos ekonomika susidūrė su rimtomis rizikomis, kurias lėmė Vilniaus politiniai sprendimai. Pirma, Vyriausybė dėl įsigaliojusių JAV sankcijų prieš bendrovę “Belaruskalij” uždraudė “Lietuvos geležinkeliams” vykdyti sutartį su Baltarusijos gamintoju ir gabenti jos prekes į Klaipėdos uostą. Sutartis nustos galioti nuo vasario 1 d.

Antra, Lietuva, atidariusi pas save Taivano atstovybę, nepaisydama oficialių Kinijos protestų, pakenkė ekonominiams ryšiams su Kinija.

Kai kurių Lietuvos politikų ir ekspertų teigimu, dėl dabartinės Lietuvos valdžios veiksmų respublikai gresia milijoniniai nuostoliai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!