Patiko? Pasidalinkite!

Daugelį metų mūsų šalies gyventojams buvo kiekvieną dieną akcentuojama, kad NATO – tai pagrindinis Lietuvos saugumo faktorius.

Šiam reikalui – tiek karinės technikos įsigijimui, tiek karinių poligonų plėtimui, tiek viso šio reikalo piliečių informavimui bei kitiems būtiniems su NATO ir Rusijos atgrasymu susijusiems dalykams, skiriami išskirtiniai biudžetiniai pinigai, kurių dydis nuolat auga.

Tačiau paskutiniu metu, kai vyksta intensyvus karinis konfliktas Ukrainoje, Lietuvos valstybinė ir nepriklausoma užsakomoji žiniasklaida vis labiau perša naratyvą, kad vien narystė NATO saugumo negarantuoja.

„Lietuva suprato, kad vien narystė NATO saugumo negarantuoja. Prognozuoti, kada ir kaip karas baigsis – dar niekas nedrįsta“, – rašoma Žmonių partijos analitinėje analizėje „Rusijos planams žlugus ryškėja nauji: po trijų karo mėnesių neabejoja – pokyčiai negrįžtami“, cituojant Kurlianskio žiniasklaidos tinklo kanalą LNK.

Norisi paklausti, kas ta Lietuva, kuri suprato? Anušauskas, Nausėda, Blinkevičiūtė ar net pats Lietuvos prezidentas Landsbergis? Ką apie tai mano Indrė Makaraitytė?

Kaip reikėtų suprasti Lietuvos teritorijos administratorių brukamą naratyvą, „kad vien narystė NATO saugumo negarantuoja“?

Ar tuo norima pasakyti, kad Lietuvos gyventojai po truputėlį turėtų susiprasti, kad visos milijardinės investicijos į krašto apsaugą, tai tebuvo tik dar vienas pinigų plovimo (įsisavinimo) cechas, realiai neturintis jokios įtakos atgrasymui? Būtent tai norima pasakyti?

Ir kaip suprasti naratyvą, kad niekas nedrįsta prognozuoti, kaip baigsis karas Ukrainoje tarp Vakarų ir Rusijos? Juk kiekvieną dieną skelbiama, kad Rusija jau pralaimėjo ir Ukrainos pergalė, kuri gina visą demokratinį pasaulį, yra visiškai neišvengiama?

Ar ir karo klausimu Lietuvos statistiniams vienetams viskas yra meluojama?

Kas įdomu, tokie keisti Lietuvos teritorijos administratorių žiniasklaidos skleidžiami naratyvai visiškai sutampa su Rusijos skleidžiamais naratyvais, esą Vakaruose stipriai kris pragyvenimo lygis, Baltijos šalims bus pateiktas ultimatumas iš Rytų, o mūsų šalies teritorijos administratoriai turės atgailauti už padarytas niekšybes.

Ar Indrė Makaraitytė atliks LRT tyrimą?

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!