Patiko? Pasidalinkite!

Gegužės 27−30 dienomis Seimo rūmuose vyks NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) pavasario sesija. Ypatingas dėmesys šioje sesijoje skiriamas karui Ukrainoje ir Rusijos keliamoms grėsmėms.

Seimo delegacijos NATO PA pirmininkas Audronius Ažubalis sako, kad NATO PA yra NATO valstybių narių politikų sambūris, kuriame politikai svarsto ir diskutuoja, kokius įgaliojimus ir pasiūlymus teikti savo demokratinėms vyriausybėms. Ir nors NATO PA priimami dokumentai yra rekomendacinio pobūdžio, Asamblėjos pozicija yra labai svarbi. Šios sesijos metu NATO šalių parlamentarų priimti sprendimai taps rekomendaciniu kelrodžiu valstybių vadovams birželio mėnesį Madride vyksiančiame Viršūnių susitikime.

„Viliuosi, kad šioje pavasario sesijoje ne tik apsvarstysime transatlantinei bendruomenei kylančius saugumo iššūkius, bet ir vieningai priimsime Asamblėjos deklaraciją „Kartu su Ukraina“, kurioje bus išreikštas visokeriopas politinis ir karinis Ukrainos palaikymas, tikras ir neapsimestinis ryžtas remti Ukrainą iki pergalės, neatmetant nė vienos iš mūsų galimos pagalbos priemonių“, − kreipimesi į NATO PA narius, kolegas, Asamblėjos vadovus sako A. Ažubalis.

Politikas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu svarstoma ir naujoji NATO strateginė koncepcija, kurioje turėtų būti numatytas NATO Rytų flango sustiprinimas. „Turime įtvirtinti NATO priešakinės gynybos sąvoką, taip pat gerokai didesnį karių ir karinės įrangos dislokavimą regione, oro ir priešraketinės gynybos sistemų diegimą“, − pabrėžia Seimo delegacijos vadovas.

Šiandien, pirmąją sesijos dieną, posėdžiaus NATO PA Nuolatinis komitetas, vyks NATO PA  atstovų spaudos konferencija.

Spaudos konferencija vyks Spaudos konferencijų salėje (II rūmai), pradžia – 13.30 val. Spaudos konferencijoje dalyvaus: Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narys, NATO PA Prezidentas Džeraldas E. Konolis (Gerald E. Connolly), Seimo delegacijos NATO PA vadovas Audronius Ažubalis, NATO PA generalinė sekretorė Ruksandra Popa (Ruxandra Popa, Prancūzija).

Gegužės 28 ir 29 dienomis vyks NATO PA komitetų ir politinių grupių posėdžiai. Gegužės 28 d., šeštadienį, posėdžiaus Ekonomikos ir saugumo komitetas (Plenarinių posėdžių salė), Politikos komitetas (Kovo 11-osios salė) ir Mokslo ir technologijų komitetas (Konferencijų salė). Gegužės 28 d., sekmadienį, − Demokratijos ir saugumo komitetas (Plenarinių posėdžių salė) ir Gynybos ir saugumo komitetas (Kovo 11-osios salė).

Gegužės 30 d., pirmadienį, vyks NATO PA plenarinė sesija.  Dalyvius pasveikins NATO PA Prezidentas Dž. E. Konolis, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė_Nielsen, Seimo delegacijos NATO PA vadovas A. Ažubalis, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Ruslanas Stefančukas, kiti aukšti Ukrainos, NATO valstybių narių vyriausybių ir parlamentų atstovai.

Sesijos pabaigoje numatoma priimti deklaracijas „Kartu su Ukraina“ ir „Rusijos grėsmės akivaizdoje“.

Spaudos konferencija, komitetų posėdžiai ir plenarinė sesija bus transliuojami tiesiogiai Seimo interneto svetainėje ir „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.  Nuotraukos iš visų renginių bus publikuojamos Seimo „Flickr“ paskyroje. Jas galima laisvai naudoti, nurodant šaltinį (Seimo kanceliarijos nuotrauka, aut. Olga Posaškova arba Džoja Gunda Barysaitė).

Išsami PROGRAMA

INFORMACIJA APIE ŽINIASKLAIDOS ATSTOVŲ DARBĄ NATO PA RENGINIUOSE

Informacijos apie NATO PA sesiją polapis Seimo interneto svetainėje

NATO PA interneto svetainė (EN)

Šiemet NATO PA pavasario sesiją buvo planuota rengti Ukrainoje, Kyjive, tačiau dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą ji skubos tvarka perkelta į Vilnių.

Sesijoje dalyvauja apie 300 parlamentarų iš 30 NATO valstybių narių ir apie 100 atstovų iš kitų 30 valstybių partnerių.

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, kurioje Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptaria svarbiausius politikos, saugumo ir gynybos klausimus euroatlantiniame regione. Asamblėjai vadovauja Nuolatinis komitetas, į kurio sudėtį įeina kiekvienos delegacijos vadovas, Asamblėjos prezidentas, jo pavaduotojai, iždininkas ir Asamblėjos generalinis sekretorius.

Paskutinį kartą NATO PA pavasario sesija Lietuvoje surengta 2014 m., mūsų šaliai minint narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje dešimtmetį. Prieš tai Lietuvoje ji taip pat buvo organizuota 2001 m.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!