Patiko? Pasidalinkite!

1. Fazė – idealizavimas.
Trunka apytiksliai 12-18 mėnesių. Tuo momentu žmoguje viskas atrodo puikiai: išvaizda, balsas, net charakterio trūkumai atrodo nuostabiais. Šiuo periodu jokiais būdais geriau nedaryti rimtų sprendimų, nes po kiek laiko priešais jus pasirodys realus žmogus su savo trūkumais. „Meilės chemija“ – taip pavadino skeptiški mokslininkai kurie ištyrė smegenis įsimylėjimo metu. Endorfino ir oksitocino hormonai vyrauja įsimylėjelių smegenyse ir kraujyje. Negatyvių emocijų ir racionalaus mąstymo centrai blokuojami šiais dvejais galingais elementais. Įsimylėjimas įprastai baigiasi vestuvėmis arba gyvenimu kartu.

2. Fazė – pasisotinimas.
Kada žmonės pradeda gyventi arba leisti daug laiko kartu, jausmų ir emocijų banga nurimsta. Mylimas žmogus jau patampa kažkuo įprastu, buitinė kasdienybė daro savo įtaką. Būtent „pasisotinimo“ etape pradeda matytis trūkumai, ir dar ne tik todėl kad žmogus juos stengėsi slėpti, o todėl kad smegenys pagaliau pradeda dirbti savo įprastame režime.

3. Fazė – skirtumai.
Ši fazė tikrasis išbandymas. Rožiniai akiniai nuimti, privalumai pradeda būti mažiau pastebimi. „Skirtumų“ fazėje prasideda pykčiai, jūs koncentruojates išimtinai vienas kito trūkumuose. Lengviausia ir tuo pat metu blogiausia išeitis – tai skyrybos. Kas tame blogo? Jūs atsisakysite nuo laiko patikrintų santykių, mažai to, greitai įžengsite į santykius su kitu partneriu ir viskas prasidės nuo 1 fazės. Gali gresti ėjimu ratu. Daug vyrų ir moterų skyriasi, su laiku vėl įsimyli, pasisotina ir jaučia naują pasišlykštėjimo bangą. Kai kurie papuola į skyrybų sukurį – kai kiekviena santuoka vėl ir vėl sudūžta į buitį, trūkumus ir egoizmą.

4. Fazė – susitaikymas.
Konfliktai ir nesusitarimai tarp partnerių gali įvykti, bet jie jau nebeneša tokio fatalinio charakterio nes abu žino jog nususitarimai praeis ir santykiai vėl atsistatys. Ateina supratimas kad su jumis gyvena asmenybė kuri turi ir trūkumų ir privalumų. Kiekvienas pradeda suprasti kad reikia pradėti nuo savęs: mokėti atleisti, suprasti, priimti. Jeigu dedamos pastangos kantrybės ugdymui, su kantrybe ateina ir išmintis. Tai gamtos dėsnis. Daugėlyje kultūrose ir religijose susitaikymas yra moters savybė, kuri nuo gamtos yra labiau lankstesnė asmenybė. Būtent ji savo pavyzdžių pastumia vyrą priimti ir ją.

5. Skolos arba pagarbos fazė.
Tai dar ne pirmoji meilės stadija. Iš tikrųjų iki šiol meilės dar nebuvo. Šitame etape kiekvienas partneris pradeda galvoti ne apie tai ką jam skolingi, o apie tai, ką jis pats turi daryti savo mylimam žmogui. Praeituose etapuose geri poelgiai laukdavo atsakomosios reakcijos. Besąlygiški geri poelgiai – pirmieji meilės daigai.

6. Fazė – draugystė.
Pradeda reikštis supratimas, pagarba. Pora jau daug praėjo, sutuoktiniai gerai žino įpročius, charakterį, moka išeiti iš sunkių situacijų be konfliktų. Dažniausiai draugystė pasireiškia kai vaikai jau šiek tiek paaugo, ir tėvai jau turi daugiau laiko vienas kitam. Draugystė – tai rimtas pasiruošimas meilei.

7. Fazė – meilė.
Prie šito etapo ateina nedaug. Meilės išmokstama per įvairiausius gyvenimo įvykius. Tai yra dvasinė vienybė. Tikroji meilė tai ne tai kas nukrenta ant galvos kaip priimta manyti. Hormonai jau nebeverda. Tikrąjai suaugusiai meilei žmogus subręsta, atsisakydamas egoizmo ir įsitikinimų.

Dauguma porų laiko meile pirmąją fazę. Bet kai tik romantika išgaruoja ir rožiniai akiniai nukrenta, prasideda pirmieji sunkumai, pirmieji santykių išbandymai. O kažkas mano – meilė išėjo. Ištikimybė ir kantrybė – pagrindinės meilės savybės. Jeigu jūs nusprendete, kad jūsų santykiuose „meilė baigėsi“, būkite tikri kad ji dar net neprasidėjo.

Michail Kn


Patiko? Pasidalinkite!