Patiko? Pasidalinkite!

Žemiau esančiame vaizdo įraše matomi Vokietijoje vėl suaktyvėję neonaciai. Grupė neonacių Vokietijos Cvikau mieste užpuolė traukinį iš Leipcigo, kuriuo į miestą atvyko gegužės 9 šventės demonstracijų dalyviai. Europoje neonaciai jau nebelaikomi grėsme ar gėda, tame tarpe ir Vokietijoje. Tai rodo, kad visoje Europoje nacizmas atgyja ir įgauna didžiulį pagreitį. Baisiausia yra tai, kad tokius judėjimus palaiko vietos valdžios. Neatmetama mintis, kad daugelis Europos politikų yra prijaučiantys neonacizmui, todėl šitokiems judėjimams yra “uždegta žalia šviesa”.

Neonacizmo šaknys Lietuvoje

Neonacizmas Lietuvoje pradėjo reikštis, kaip ir kitose šalyse, suirus Sovietų Sąjungai XX a. 10 dešimtmečio pradžioje – viduryje. Viena ryškiausių personų Lietuvos neonacistiniame judėjime yra šiaulietis Mindaugas Murza. Jis dar 1996 m. Šiauliuose įkūrė lietuvių nacionalsocialistinės vienybės sąjungą. Jie pradėjo leisti pogrindinį nacistinį leidinį „Nacijos balsas”, kuriame žydai buvo paskelbti nusikaltėliška tauta, veikiančia „ne tik prieš lietuvių tautą, bet ir prieš Žmoniją”. Taip pat Mindaugas Murza, dabar pasikeitęs vardą į Gervaldas, 1996 m. vasario 1 d. buvo nuteistas 18 mėnesių pataisos darbų už neteisėtą šovinių laikymą. 

Ar jie dar veikia?

Laurynas Kasčiūnas priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai Seime. Vėliau, 2003 m. jis įstojo į Murzos įkurtą Lietuvos nacionaldemokratų partiją ir tapo jos vadovo M. Murzos pavaduotoju. Dalyvavo judėjime, nukreiptame prieš Lietuvos narystę ES. Vėliau teigė, kad šis politinis etapas buvo „jaunatviškas entuziazmas“. Šiuo metu L. Kasčiūnas eina nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas.

 


Patiko? Pasidalinkite!