Patiko? Pasidalinkite!

Rusai puolė, puola ir dar ilgai puls. Baltarusija niekada nepuolė, bet va – ėmė ir pradėjo pulti. Ne pati tiesiogiai, o taikydama (kaip teigia VRM Ministrė Agnė Bilotaitė) hibridinį karą prieš Lietuvą. Baltarusija laisvai ir nevaržomai į Lietuvą praleidžia migrantus, su kuriais Lietuva nebesusitvarko.

Iki 2021-ųjų Lietuvos biudžete krašto apsaugai buvo numatyta beveik 1,028 mlrd. Eur. Prezidentas Gitanas Nausėda sutarė su Vyriausybės atstovais šiemet padidinti gynybos biudžetą, kad asignavimai krašto apsaugai pasiektų ir kiek viršytų 2% bendrojo vidaus produkto (BVP), pranešė prezidentūra. Šalies vadovas su finansų ministre Gintare Skaiste ir krašto apsaugos viceministru Žilvinu Tomkumi sutarė, kad gynybos finansavimas šiais metais bus 20,5 mln. eurų didesnis.

Jeigu Lietuva, ištratindama milijardus eurų krašto apsaugai, nesusitvarko su keliasdešimt (na, jeigu sąžiningai, tai jau galima teigti, kad keliais šimtais) neginkluotų nabagėlių iš Sirijos ir kitų šalių, tai pagalvokime, kas būtų, jeigu Rusija iš tikrųjų mus užpultų?

Negana to, kad veltėdžių kariuomenė guli ir nieko neveikia, Lietuva iš Estijos prašosi pagalbos. Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba (PPA) šį trečiadienį atsiųs į Lietuvą policijos padalinį ESTPOL5, padėsiantį stabdyti išaugusius neteisėtų migrantų srautus Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Aleksandras Lukašenka nežada stabdyti migrantų

„Jeigu kas nors galvoja, kad dabar uždarysime sieną su Lenkija, Lietuva, Latvija ir Ukraina bei tapsime pamazgų duobe pabėgėliams iš Afganistano, Irano, Irako, Libijos, Sirijos, Tuniso – jie mažų mažiausiai klysta. Mes niekada nieko nelaikysime – juk jie vyksta ne pas mus. Jie keliauja į apsišvietusią, šiltą, jaukią Europą“, – A. Lukašenkos žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

pasienis.lt inf.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) antradienį pranešė, jog iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1363 neteisėti migrantai, o praėjusi savaitė pagal jų skaičių buvo rekordinė. Per praėjusią parą VSAT pareigūnai sulaikė 131 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!