Patiko? Pasidalinkite!

2019-10-23 Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos Mažeikių rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus

Papuolė „senas vilkas“ 

STT pareigūnai vakar sulaikė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narį (buvusį Savivaldybės administracijos direktorių) LSDP partijos narį – Bronių Kryžių.

Taip pat sulaikyta ir Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja, LSDP partijos narė – Sandra Ramanauskienė. Jiems pareikšti įtarimai dėl didelės vertės kyšių priėmimo (kyšininkavimo).

LSDP Mažeikių skyrius sustabdė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario B. Kryžiaus ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos skyriaus vedėjos S. Ramanauskienės narystę partijoje, kol atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Šiandien sulaikytas dar vienas Savivaldybės atstovas – Vietinio ūkio skyriaus vedėjas „Landsbergistas“ – Alfonasas Žiulpa, kuris taip pat įtariamas kyšininkavimu. Skandalingoji, Mažeikių „Landsbergistų“ partijos skyriaus vadovė Lina Rimkienė pranešė, kad jo narystė partijoje sustabdyta.

Taip pat sulaikyti keturi privačių įmonių atstovai. Jiems pareikšti įtarimai dėl Savivaldybės darbuotojų papirkimo.

Tiriamos aplinkybės dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Broniui Kryžiui einant Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Įtariama, kad Savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus iš anksto susitarus iš pirkimuose dalyvaujančių įmonių atstovų buvo priimti kyšiai už tai, kad šioms įmonėms būtų sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti pirkimus.

Taip pat sulaikyti keturi privačių įmonių atstovai. Jiems pareikšti įtarimai dėl Savivaldybės darbuotojų papirkimo.

Įtariamųjų darbo vietose ir namuose buvo atliktos kratos

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Mažeikių meras V. Macevičius žurnalistams sakė nežinantis, kurie pirkimai pateko į teisėsaugos akiratį ir aplamai buvo labai nekalbus.

STT inf.


Patiko? Pasidalinkite!