Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Emanuelis Zingeris ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Aušrinė Armonaitė ir Mantas Adomėnas paliko Užsienio reikalų komiteto posėdžių salę, kadangi į posėdį kviestas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis į jį neatvyko. Vietoj savęs S. Skvernelis delegavo Vyriausybės vicekanclerį Deividą Matulionį ir energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną.

Parlamentarų vertinimu, toks premjero ir kandidato į Prezidentus S. Skvernelio elgesys rodo ne tik politinės kultūros lygį, bet ir laužo parlamentinės kontrolės principus.

„Praėjusią savaitę, kaip to reikalauja Seimo statutas, surinkau 1/3 komiteto narių parašų premjero pakvietimui atvykti į komitetą paaiškinti apie dvišalių Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos santykių padėtį ir premjero iniciatyvą dėl Astravo atominės elektrinės (AE) transformavimo į dujinę elektrinę. Tai itin svarbu, kadangi Seimas yra laikomas nežinioje, o Užsienio reikalų komitetas turi konstitucinę prievolę ir teisę tvirtinti visas Lietuvos pozicijas užsienio politikos klausimais. Premjero ar (priklausomai nuo situacijos) kandidato S. Skvernelio viražų dėka šiuo metu Lietuvos poziciją dėl Baltarusijos apibrėžti, švelniai tariant, sudėtinga. Juolab kai Astravo elektrinę bebaigią statyti ignoruojantys ESPO konvenciją rusai ir baltarusiai, Lietuvos vardu, iš esmės kviečiami prie stalo derėtis“, – teigė A. Ažubalis.

Užsienio reikalų komiteto narį pavaduojančio L. Kasčiūno teigimu, premjeras eilinį kartą dangstosi formaliomis priežastimis.

„Komiteto posėdis galėjo būti sušauktas premjerui patogiu laiku, tačiau ne be koalicijos partnerių žinios buvo pasirinktas laikas, kuomet S. Skvernelis dalyvavo verslo renginyje, matyt tam, kad premjeras turėtų formalų pasiteisinimą. Ne pirmą kartą S. Skvernelis vietoj savęs atsiunčia Vyriausybės vicekanclerį, taip demonstruodamas nepagarbą Seimui ir jo nariams, Vyriausybės vadovo atskaitomybės supratimo trūkumą ir parlamentinės kontrolės principų laužymą“, – teigė L. Kasčiūnas.

Parengta pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!