Patiko? Pasidalinkite!

JAV reikalavo, kad “Nord Stream-2” įmonės nutrauktų statybas. Į šį grasinimą sureagavo Švedijos bendrovė “Allseas” ir nutraukė darbus

Švedijos bendrovė “Allseas” neplanuoja atnaujinti “Nord Stream-2” statybų, praneša RIA Novosti su nuoroda į bendrovės šaltinį.

Gruodžio 20 dieną JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame buvo numatytos sankcijos dujotiekiams “Nord Stream-2” ir “Turkish Stream”.

Vašingtonas reikalavo, kad statybų rangovai nedelsdami nutrauktų statybas.Gruodžio 27 dieną Valstybės departamentas paskelbė, kad rangovai galės išvengti sankcijų, jei sustabdys darbus iki sausio 20 dienos. Tuo pat metu “Allseas” nepanorėjo atnaujinti statybas net iki tos datos, nors liko nutiesti apie 160 kilometrų dujotiekio iš 2460.

Ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas paskelbė, kad yra alternatyvių galimybių užbaigti “Nord Stream-2” dujotiekį.Rusijos Federacijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas pabrėžė, kad dujotiekis bus pradėtas eksploatuoti 2020 metais ir Rusija tam turi resursų. Visų pirma, “Gazprom” turi vamzdžių klojimo laivą “Akademik Čerskis”, kuris dabar yra Nakhodkos uoste.

“Nord Stream-2”

“Nord Stream-2” projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą .Rusija ne kartą pareiškė, kad “Nord Stream-2” yra grynai komercinis projektas.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!