Patiko? Pasidalinkite!

Ar žinote ką vis dažniau pagalvoju nuėjęs į parduotuvę? Maisto kainos auga kaip ant mielių! Štai jums ir “pinigų lietaus” bei CO2 ribojimo poveikis!

Infliacijos augimo tempai ir Europos Sąjungos žemės ūkio politika – tobulas derinys, skatinantis maisto kainas didėti beprotiškais augimo tempais! Dar pridėkime žaliuosius CO2 sargus – melžiamų karvių naikiną (ypač Lietuvoje), Olandijos ūkių uždarinėjimą, ES žemės ūkio “politiką”: draudimą suarti daugiametes pievas, skatinimą įveisinėti pelkes, įvairius perteklinius reikalavimus ūkininkams, draudimus maistą perdirbančioms įmonėms ir… EUREKA! Mažėjant maisto gamybai (pasiūlai) – kyla jo kaina! Tai tik – paklausa ir pasiūla. Kuo daugiau ūkių sunaikini, tuo mažiau pateikiama produkcijos rinkai, tuo labiau didėja maisto kainos.

Taigi… Eurostat duomenimis, maisto kainų metinis augimo tempas 2023 m. balandžio mėn. Europos Sąjungoje siekė 16.6 proc. Labiausiai ES per metus ES brango:

*Kiaušiniai 22,7 proc.

*Pienas 25 proc.

*Cukrus 54.9 proc.

Štai jums “tvaraus požiūris” į CO2, kiaulių maras, paukščių gripas, pieno ir kiaušinių gamybos ribojimo (ūkių naikinimo) padariniai! Pagaliau matosi klimato sargų sunkaus darbo vaisiai! Atspėkite kas bus toliau? ES jau prasidėjo kainų ribojimai! Visai kaip pas Aleksandrą Lukašenką! (Ir visai nenoriu pažeminti paskutinio Europos diktatoriaus, jis susitvarkė su maisto kainomis, nes turi daug pieno ir mėsos gamintojų). Europoje to nebuvo nuo 1970 metų!

Ar žinote kas būna po kainų ribojimų? Deficitas! O ten kur defcitas – ten ir “blatai”. Beje, Budapešto prekybos centrai jau pradėjo riboti perkamo pieno kiekį klientams! O juk tereikėjo nemaišyti Lietuvos ūkininkams dirbti… Kam reikėjo sunaikinti beveik visus Lietuvos pieno gamintojus? Dabar turėsime valgyti supuvusį maistą su begaline galiojimo data… Tvaru, bet neskanu.


Patiko? Pasidalinkite!