Patiko? Pasidalinkite!

Teisėjas Rimas Švirinas sulaukė akibrokšto – jo nuteistas T.Dapkūnas : „Visi žino, kad aš įtariamas jūsų papirkimu – turiu popierius! Mes gi bendrininkai, o jūs man skaitote nuosprendį!“

Aurimas Drižius

Teisėjų tarybos pirmininkas A.Valantinas interviu 15min.lt skundėsi, kad bus labai sunku sugražinti piliečių pasitikėjimą teismais – matyt, A.Valantinas bijo, kad žmonės nustos nešti kyšius teisėjams, nes tie vis tiek sodina žmones į kalėjimus, net ir paėmę kyšius. Vienos tokios bylos liudininkai vakar tapo žurnalistai, atėję į Kauno apygardos teismą.

Tokio akibrokšto susilaukė vakar susilaukė Kauno apygardos teismo teisėjas Rimas Švirinas, teisėjų čempionas pagal nuteistų nekaltų žmonių skaičių (pvz., Garliavos byloje R.Švirinas nuteisė bene 30 nekaltų žmonių, policijos smurto liudininkų, kuriuos vėliau išteisino Aukščiausias teismas).

 

Vakar teisėjo R.Švirino į kalėjimą penkiems metams pasiųstas Druskininkų gyventojas G.Valatkevičius, išgirdęs, kad teisėjo siunčiamas į kalėjimą, atrėžė : „Visi žino, kad aš įtariamas jūsų papirkimu – turiu popierius! Mes gi bendrininkai, o jūs man skaitote nuosprendį!“.

Po tokių nuteistojo žodžių teisėjas R.Švirinas skubiai paliko teismo salę, pasakęs, kad į G.Valatkevičiaus repliką neatsakys.

Beje, dar įdomiau, kad pranešimai apie šį įvykį dingo iš 15min. lt ir lrytas.lt portalų, nors dar vakar skaitytojai juos skaitė ir komentavo – šiandien šių straipsnių nebeliko. Kodėl?

Žodžiu, visa „teisinė sistema“ vėl apsijuokė – nuteistas pilietis G.Valatkevičius atsivėrė, kad yra sumokėjęs kyšį teisėjui R.Švirinui, tai yra užfiksavusi STT, kuri kažkodėl dėl teisėjo papirkimo pareiškė įtarimus G.Valatkevičiui ir jo advokatui Drąsučiui Zagreckui,  tačiau pats neva kyšį paėmęs teisėjas R.Švirinas toliau teisėjauja, tik paprašė perkeliamas į žemesnes pareigas, į Druskininkų apylinkės teismą.

Beje, šioje byloje labai gražiai susidėliojo visa teisėjų ir advokatų korupcijos mozaika.

Vienas iš kaltinamųjų R.Švirino nagrinėtoje prekybos žmonėmis byloje – jau tris kartus teistas 39-erių Giedrius Valatkevičius iš Druskininkų vasarį dviem mėnesiams suimtas minėtoje teisėjų korupcijos byloje. Ir tebėra už grotų iki šiol.

Jo advokatas – vilnietis Drąsutis Zagreckas buvo suimtas teisėjų korupcinėje byloje, tačiau vėliau paleistas, kai sutiko bendradarbiauti ir papasakojo, kiek ir kam nešė kyšių.

Tokie advokato D.Zagrecko parodymai yra aukso vertės, nes iki šiol visi kyšininkavimu įtariami teisėjai arba tyli, arba savo kaltę neigia. Dabar, kai STT turi ne tik teisėjų korupcijos garso ir vaizdo įrašus, o taip pat ir advokato D.Zagrecko prisipažinimą nešant kyšius, A.Valantinui bus labai sunku apginti savo gaujos narius.

Beje, R.Švirino nuteisti du kaltinamieji G.Valatkevičius byloje kartu su Tomu Dapkūnu kaltinti prekyba žmonėmis bei vaiko pardavimu, nes vienam iš nukentėjusiųjų bylon sugulusių įvykių metu tebuvo šešiolika metų.

Jie nuteisti už tai, kad siuntė į Vokietiją nepilnamečius vogti. Vienas iš jų namo grįžo vos ne pėsčiomis.

Vaikai turėjo vogti iš Vokietijos parduotuvių alkoholinius gėrimus, maistą bei įrankius. Ir atiduoti grobį, kaip ir degalus, pavogtus iš automobilių, savo bosams. Šie pylėsi pavogtą kurą į savo automobilį, kuriuo visi klajojo po Vokietiją.

Kol šešiolikmetis maždaug po poros savaičių, suveikus signalizacijai, įkliuvo Vokietijos policijai. Po pastarojo sulaikymo jo draugas buvo G.Valatkevičiaus ir T.Dapkūno išgabentas į Prancūziją, kur toliau verstas vogti. Ir įkliuvo Prancūzijos teisėsaugininkams maždaug po mėnesio.

G.Valatkevičių gynęs D.Zagreckas siūlė teismui skirti nukentėjusiajam, galiausiai patvirtinusiam, kad pakeitė parodymus dėl patirto spaudimo, – psichiatrinę ekspertizę. O jo ginamąjį – išteisinti.

Bylą nagrinėjęs R.Švirinas pripažino G.Valatkevičių su T.Dapkūnu kaltais. Tačiau skyrė jiems pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmę, iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikdamas laisvėje.

T.Dapkūnas, vėlavęs į nuosprendžio paskelbimą, atvyko į jį su beveik savo dydžio nešuliu, kuris vos tilpo pro teismo posėdžių salės duris. O T.Dapkūnas šią savo mantą vos pavilko.

T.Dapkūnas leido sau replikas, kad teisėjas Švirimas kalba nesąmones.

O, kai šis pareiškė, kad skiriant bausmę atsižvelgta ir į tai, kad abu teisiamieji – recidyvistai, pavyzdžiui, T.Dapkūnas teistas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – net tris kartus, be to jis pakenkė Lietuvos prestižui užsienyje ir dabar, pastarasis juokėsi labiausiai. O G.Valatkevičius pareiškė, kad teisėjas yra gavęs iš jo kyšį ir vis tiek jį siunčia į kalėjimą. Po šių žodžių teisingumo atstovas teisėjas Švirinas pabėgo iš posėdžių salės, abiems recidyvistams garsiai juokiantis

Kodėl šioje istorijoje nesuveikė „teisėjų savivalda“, teisėjų etikos komisijos ir garbės teismai, pagaliau Konstitucijos garantė – Dalia Grybauskaitė, kuri dešimt metų „švarino“ teismų sistemą.

Kodėl R.Švirinas iki šiol teisėjauja, o ne vaikšto pasipuošęs antrankiais, kaip jo kolegos?

Klausimai apie tai išsiųsti STT.

laisvaslaikrastis.lt


Patiko? Pasidalinkite!