Patiko? Pasidalinkite!

Kai mokesčių mokėtojų pinigais finansuojama intelektualaus humoro kūrėjo Andriaus Tapino vadovaujama „Laisvės TV“ kovo 18 d. paviešino „Realių informacinių tyrimų agentūros“ analitinę informaciją apie prieš Lietuvos Respubliką dirbantį bei gerai organizuotą ir apmokamą Rusijos propagandos skleidimo tinklą, į teisėsaugą kreipėsi signataras Zigmas Vaišvila.

Jis prašė nedelsiant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl agentūros minimų asmenų ir organizacijų antivalstybinės veikos, tuo pat metu prašydamas išsireikalauti iš minėtos agentūros visą informaciją, kokiais šaltiniais remiamasi skelbiant informaciją apie minėtus valstybės priešus.

Tačiau neilgai svarstęs, balandžio pradžioje Vilniaus apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas atsisakė pradėti šį ikiteisminį tyrimą nustatęs, kad „Laisvės TV“ paskleista informacija nepagrįsta objektyviais duomenimis, o „Laisvės TV“ atskleisto „Kremliui už atlygį dirbančio tinklo“ asmenų veikla anaiptol nenukreipta prieš Lietuvos valstybę, o yra teisėta veikla, viešai skelbiant savo nuomonę.

Pasak teisėsaugininkų „apibendrinus medžiagoje surinktus duomenis konstatuotina, kad informacija apie tariamai „Laisvės TV“ atskleista prieš LR Rusijos Federacijai Lietuvoje dirbantį gerai organizuotą priešišką ir apmokamą Rusijos propagandos skleidimo tinklą, nepagrįsta objektyviais duomenimis, leidžiantiems teigti, jog yra padarytos nusikalstamos veikos“.

„Jokių faktų apie antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimą, propagandos apmokėjimą iš užsienio ar pareiškėjo Z. Vaišvilos antivalstybinės veiklos laidoje nepateikiama, todėl ikiteisminį tyrimą, nesant nusikaltamų veikų požymių, pradėti atsisakytina“, – rašoma dokumente.

Kitaip tariant, teisėsauginingai patvirtino, kad „Laisvės TV“ kanale viešinami „Realių informacinių tyrimų agentūros“ (tiksliau būtų vadinti – „Realios dezinformacijos ir melo skleidimo agentūros“) teiginiai tėra tik tos agentūros veikėjų sugalvoti pramanai, kuriais jie remiasi sąmoningai teršdami viešąją erdvę, vykdydami primityvias Žmonių partijos stiliaus provokacijas.

Ar dėl „Laisvės TV“ paskleisto šmeižto bus kreipiamasi į teismą, sužinosime artimiausiu metu.

Jūsų dėmesiui ištraukos iš minėtos analitinės laidos, kurioje pasisakė ir Žmonių partijos veidu vadinamas Algis Ramanauskas-Greitai, kuris papasakojo apie elito ir padugnių santykį bei baisiausią melo formą, kurią naudoja žurnalistė Rūta Janutienė ir Kremlius.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!