Patiko? Pasidalinkite!

Naivu manyti, kad Algirdui Paleckiui buvo pakeista prevencinė priemonė todėl, kad jo pasigailėjo, ar buvo kažkaip išteisintas

2020.04.06 Lietuvos apeliacinis teismas tenkino kaltinamo šnipinėjimu Rusijos naudai Algirdo Paleckio skundą, kuriuo buvo prašoma Šiaulių apygardos teismo nutartimi pratęstą kardomąją priemonę – suėmimą, pakeisti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis.

Praėjus kelioms valandoms, jis paleistas iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus.

“Teismo sprendimo… esmė yra ta, kad pagal Lietuvos įstatymus jis galėjo būti sulaikytas ne ilgiau kaip 18 mėnesių iki teismo. Tačiau balandžio 7 dieną numatytas teismo posėdis neįvyks dėl karantino, o kada įvyks kitas nežinoma, nes niekas negali atsakyti į klausimą — kai baigsis karantinas… Ir kas žino, su kokiomis problemomis žmonės susidurs, įskaitant ir Lietuvoje, pasibaigus karantinui”

Istorikas Valerijus Ivanovas kaltinimą Paleckiui pavadino “netikra istorija apie Rusijos šnipą ir jo gaują” ir tikisi, kad, atsižvelgiant į naujas problemas, istorija “parodys visą savo idiotišką esmę”, o blaiviai mąstantys žmonės spręs aktualias realaus socialinio gyvenimo problemas.

 Tai aiškiai buvo užsakytinis politinis žingsnis iš prezidentūros pusės”, — teigė Ivanovas.

Teisėjų kolegija Paleckiui paskyrė intensyvią priežiūrą, 50 tūkst. eurų užstatą bei asmens dokumentų (paso ir asmens tapatybės kortelės) paėmimą. Intensyvi priežiūra kaltinamajam skirta šešiems mėnesiams, įpareigojant dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir neišeiti iš namų, išskyrus dalyvavimą teismo posėdžiuose.

Kovo pradžioje Lietuvos bendroji prokuratūra baigta ikiteisminiu tyrimu Paleckio atveju. Bylą nagrinės Šiaulių apylinkės teismas. Kartu su juo kaltinamas ir verslininkas Deimantas Bertauskas. Ivanovas yra liudytojas.

Jie įtariami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, kurių vienas iš jų teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galimai rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Paleckis ne kartą yra pareiškęs apie savo nekaltumą. Sulaikymo priežastimi jis pavadino tai, kad šia byla Lietuvos valdžia jam atkeršijo už bendravimą su rusais ir susidomėjimą 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

Dėl Paleckio išsigando ir “Landsbergistai”

Žinodami, kad A. Paleckio bylą pasieks visus įmanomus tarptautinius teismus, “Landsbergistai” suskubo A. Paleckį “gelbėti”. Daugiau nei 50 signatarų kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydami jam sušvelninti kardomąją priemonę.

Išsigandę eilinio Žmogaus teisių teismo pralaimėjimo, Lietuva gali vėl greičiausiai pralaimės bylą A. Paleckio naudai.

Rusofobai nusprendė parodyti malonę? Ne. Jie tiesiog politikuoja ir jaučia visuomenės nepasitenkinimą galimai supuvusia teisine sistema.

Viena gera naujiena yra ta, kad A.Paleckis Velykas sutiks namuose su artimaisiais.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!