Patiko? Pasidalinkite!

Žemaičiai sunerimo, dėl Telšių herbo, nes jame kaip būdinga Telšiams pavaizduota ne meška, o bažnytinis personažas. Herbo mėlynajame fone pavaizduotas šv. Stanislovas, prikeliantis iš kapo Piotroviną.

Tokį herbą su Krokuvos vyskupo šventojo Stanislovo atvaizdu Telšiams kartu su miesto teisėmis 1791 m. gruodžio 6 d. suteikė Lenkijos ir Lietuvos karalius Stanislovas Augustas.

Privilegijos originalas saugomas Žemaičių „Alkos“ muziejuje.

Žemaičiai kelia susirūpinimą, kad šis bažnytinis simbolis yra visiška svetimybė ir socialiniuose tinkluose skelbia balsavimą.

Telšių herbai

Keista tai, kad Žemaičiai šį bažnytinį herbą pakeitė į Žemaičiams šventą simbolį Mešką.

1970 m. sukurtas herbas: mėlyname lauke juodas stačias einantis lokys, laikantis geltoną kvieslio lazdą, jis Telšių herbu buvo iki 1991 m. gruodžio 21 d. , nes būtent tą datą buvo LR AT nutarimu, buvo patvirtintas naujasis bažnytinis herbas LR AT nutarimu.

Kyla visokių siūlymų, vienas iš jų ruošti peticiją ir pakeisti šį bažnytinį simbolį į Žemaičiams šventą simbolį – mešką.

Žemaičiai socialiniuose tinkluose kai kurie aiškina dabartinio herbo reikšmę: “Lysk atgal į padvala Žemaiti”, “A bolbės sveikas možėkė?” ….

Ar pavyks Žemaičiams sugrąžinti Telšiams jiems įpirštą svetimą herbą “Piotroviną” ir sugrąžinti savąjį? Laikas visagalis…

Vykintas Norvilas


Patiko? Pasidalinkite!