Patiko? Pasidalinkite!

Europos Sąjunga turi didesnių problemų nei Brexit, rašo „The Guardian“ žurnalistas Laris Eljotas. Tuo tarpu Europos ekonomika apskritai neauga, ir vis dar atsispindi krizės ir problemos, kurios nebuvo išspręstos nuo pat pradžių. Pasak straipsnio autoriaus, šiuos klausimus būtina spręsti, kitaip Europos Sąjunga gali susidurti su žlugimu.

Kuo arčiau paskutinės Brexit datos, tuo daugiau dėmesio traukia JK, rašo The Guardian. Tačiau, pasak straipsnio autoriaus, Europa turi daug didesnių problemų – ir Brexit toli gražu ne didžiausia problema.

Straipsnio autorius laiko „ ekonomikos senėjimo “ modelį didžiausia ES problema . Taigi Europoje yra daug pasaulinio lygio kompanijų, tačiau per pastaruosius 25 metus jų naujų nesusikūrė. Tai reiškia, kad ji negali teikti jokios konkurencijos dėl „Google“, „Facebook“, „Amazon“ ir dirbtinio intelekto. Net Kinija šioje srityje sparčiau vystosi, todėl Kinija tapo pagrindiniu Donaldo Trumpo uždaviniu savo ekonominiame kare.

Kai Europa ketino įvesti bendrą Europos valiutą, skaičiavimas buvo, kad su ja sparčiau vystysis ir bendra rinka, tačiau tai neįvyko, o kaip tik pablogėjo. Taigi naujausi skaičiavimai parodė, kad euro zona per pirmuosius tris mėnesius padidėjo tik 0,2%. Norėdama ištaisyti situaciją, Europa turi užtaisyti kai kurias skyles, kurios atsirado sąjungoje, kai ji buvo sukurta.

Eurui trūksta politinio pagrindo, ir tai tapo akivaizdu 2008–2009 m. krizės metu. Tada Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė nedelsdamos ėmėsi būtinų priemonių, o euro zona užtruko daug ilgiau.

Europos bankai vis dar yra silpni ir pažeidžiami, todėl prieš savaitę du didžiausi Vokietijos bankai Deutsche ir Commerzbank sakė, kad derasi dėl susijungimo. Tačiau Italijos bankai yra dar pavojingesni, nes Roma negali daryti įtakos Europos pinigų politikai. Todėl Italija pranešė, kad ji bus pirmoji iš visų Europos šalių, dalyvaujančių Kinijos Naujojo šilko kelio projekte. Tai rodo, kad Italija pasiryžusi atgaivinti savo ekonomiką bet kokiomis turimomis priemonėmis.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas yra įsitikinęs, kad Europos ekonomines problemas galima išspręsti. Jis pasisako už tai, kad ES turėtų savo finansų ministrą, kuris būtų atsakingas už mokesčius ir fiskalinę politiką. Tačiau Vokietija nesutiko su šia idėja, nes ji supranta, kad Vokietijos mokesčių mokėtojų pinigai pateks į skurdesnes šalis.

Tačiau „Macron“ idėja turi galimybių, pažymi autorius. Jis sakė, kad Europos Sąjunga yra pusė projekto, kuriame trūksta politinės struktūros. Be to, jei Europos ekonomika nepradės augti, ji gali pradėti žlugti. Tai neįvyks akimirksniu, bet per kitą krizę – o ji gali būti ne už kalnų prognozuoja,- „The Guardian” žurnalistas.

parengta pagal „The Guardian” inf.


Patiko? Pasidalinkite!