Patiko? Pasidalinkite!

JK ir NATO perspėjo, kad Vakarų karinėms jėgoms baigiasi amunicija, kurią galėtų duoti Ukrainai atremti Rusijos atakas.

Kalbėdamas Varšuvos saugumo forume admirolas Robas Baueris, aukščiausias NATO karinis pareigūnas, sakė, kad vyriausybės ir gynybos gamintojai dabar turi „padidinti gamybą daug didesniu tempu“,- rašo „The Guardian“

Admirolas, vadovaujantis NATO kariniam komitetui, BBC News citavo:

„Mums reikia didelių apimčių. Ekonomika „tik laiku ir tik tiek, kiek reikia“, kurią kartu sukūrėme per 30 metų liberalioje ekonomikoje, tinka daugeliui dalykų, bet ne ginkluotosioms pajėgoms, kai vyksta karas“,  – BBC cituoja admirolą, kuris pirmininkauja NATO kariniam komitetui.

Jis sakė, kad „dabar matomas statinės dugnas“, o Ukraina kasdien paleidžia tūkstančius sviedinių (daugelis jų yra iš NATO).

Tokie komentarai buvo paskelbti JAV prezidentui Joe Bidenui antradienį kalbėjus su sąjungininkių šalių, ES ir NATO karinio aljanso vadovais apie tolesnę koordinuotą paramą Ukrainai.

Bidenas sušaukė kvietimą nerimaujant, kad parama Kijevo karinėms pastangoms prieš Rusiją blėsta, ypač JAV, kur Kongresas neįtraukė pagalbos Ukrainai į skubų įstatymo projektą, kad būtų išvengta dalinio vyriausybės uždarymo.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!