Patiko? Pasidalinkite!

Jungtinių Tautų  nusiginklavimo tyrimų instituto direktorė Renata Dwan teigė, kad nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos branduolinio konflikto pavojus didesnis nei bet kada nuo Antrojo pasaulinio karo. Pasak eksperto, ši rizika iš dalies atsiranda dėl Vašingtono strateginių varžybų su Pekinu, praneša „The Independent“.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Renata Dwan UN“
Renata Dwan

Karo rizika naudojant branduolinius ginklus pasiekė aukščiausią lygį nuo Antrojo pasaulinio karo. Šį įspėjimą pateikė JT nusiginklavimo tyrimų instituto direktorė Renata Dwan.

Pasak aukšto rango ekspertės, situacija ginklų kontrolės srityje pasaulyje pastebimai keičiasi. Tai iš dalies lemia strateginė konkurencija tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos.

Dwan pažymėjo, kad ši „ skubi “ problema reikalauja rimtesnio požiūrio. Pasak jos, visos branduolinės valdžios institucijos atnaujina savo arsenalą. Be to, susitarimai dėl įprastinių ginklų kontrolės „ kenkia “ dėl „ naujo tipo konflikto atsiradimo “, kuriame privačios karinės bendrovės ir ginkluotos grupės vis dažniau atlieka savo vaidmenį, o pažangios technologijos „ grėsmė tarp puolimo ir gynybos “.

Sutartį dėl branduolinių ginklų uždraudimo ratifikavo 23 šalys, tarp jų Pietų Afrika, Austrija, Tailandas, Vietnamas ir Meksika. Jungtinės Valstijos, Rusija ir kitos branduolinių ginklų valstybės ryžtingai priešinosi susitarimui į tai atkreipė The Independent dėmesį.

 

Parengta pagal “The Independent” inf.


Patiko? Pasidalinkite!