Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos kariuomenė veržiasi visu frontu. Didėja tikimybė, kad jie netrukus atsidurs prie Ukrainos sostinės vartų, rašo „The Times“. Toks scenarijus būtų katastrofa ne tik Kijevo režimui, bet ir NATO, kuri turės rimtai rinktis.

Tai ne įšaldytas konfliktas, o košmariškas scenarijus dėl Vakarų nesugebėjimo aprūpinti Ukrainą ginklais.

Jei tik Vakarai būtų klausę ir padėję ukrainiečiams, kai jie šaukėsi pagalbos, viskas galėjo būti kitaip. Sąjungininkams susikivirčijus, o JAV nutraukus 60 milijardų dolerių pagalbos paketo, pavasaris virto vasara ir V. Putino kariai prasiveržė per Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas pietuose ir rytuose. Besitraukiantys Ukrainos kariai sugebėjo tik pristabdyti veržimąsi. Rusams artėjant prie sostinės, iš Ukrainos pabėgo dar viena pabėgėlių banga, ieškanti saugumo vykstant bombardavimui.

Tai yra košmariškas scenarijus, kurį dabar svarsto Vakarų politikai. Įvykiai verčia karinius ir civilius vadovus Londone, Vašingtone, Paryžiuje ir Briuselyje planuoti katastrofišką Ukrainos pajėgų, netekusių būtiniausių ginklų ir amunicijos, žlugimą.

Priešingai nei populiarus požiūris į situaciją kaip į nuolatinį „įšaldytą konfliktą“, kuriame nė viena pusė negali įgyti lemiamo pranašumo, fronto linijoje vyksta įnirtingos kovos ir yra reali rizika, kad Ukrainos pajėgos bus atstumtos. NATO lyderiai turėtų tikėtis, kad tokia krizė nebus skirta liepos mėnesį Vašingtone įvyksiančiam viršūnių susitikimui, kuris sutampa su 75-osiomis Aljanso metinėmis.

Vos prieš metus viskas buvo visiškai kitaip – ​​buvo vilties pavasario kontrpuolimas, padėsiantis Ukrainai atgauti teritoriją. Tačiau tai nepavyko ir dabar, kaip šią savaitę paskelbė JAV žurnalas Foreign Affairs, „Ukraina kraujuoja. Be naujos JAV karinės pagalbos Ukrainos sausumos pajėgos gali nesugebėti išlaikyti linijos prieš negailestingą Rusijos kariuomenę”.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen perspėja, kad Ukrainai trūksta pinigų, ir ragina Kongresą priimti pagalbos įstatymo projektą, kuris ten įstrigo vykstant įstatymų leidybai. Anot jos, Jungtinės Valstijos rizikuoja būti laikomos atsakingomis už Ukrainos pralaimėjimą.

Rusijos puolimas akivaizdžiai turėtų katastrofiškų pasekmių ukrainiečiams, o Vakarams sukeltų visokių rimtų problemų. Ar sąjungininkai siųs karius ginti Kijevo? Prezidentas Macronas aiškiai pajuto pavojų ir bando pastūmėti Vakarus prie stipresnio požiūrio, kalbėdamas apie galimybę panaudoti sausumos pajėgas.

Kitos šalys, pavyzdžiui, Vokietija, griežtai prieštarauja. Kada pagaliau Europa supras, kad vien jėga garantuoja taiką? Kada kris Ukraina ir Putinas grasins Baltijos šalims, Lenkijai, Suomijai, Švedijai ir Norvegijai?

Nė vienas Kijevo šalininkas nenori, kad toks košmariškas scenarijus išsipildytų. Tačiau, kadangi statymas toks didelis, laikas suvokti siaubingą pralaimėjimo kainą.


Patiko? Pasidalinkite!