Dalinkitės, įsidėmėkite narkomafijos rėmėjų pavardes, įspėkite gyvenančius juos išrinkusiose apygardose!

Šiuo metu, kai už kaukės neužsidėjimą gali nesunkiai gauti 500 eurų baudą (o kartais ir 1500 eurų), kai uždrausta net išvykti iš savo savivaldybės, ir už tai taip pat gali gauti žvėrišką baudą, trijų liberalių partijų dominuojamas Seimas skuba stumti įstatymus, kurie KRIMINALINĮ NUSIKALTIMĄ – nedidelio kiekio narkotikų laikymą ir gaminimą – padarys lengvu administraciniu nusižengimu, už kurį galima skirti tik ĮSPĖJIMĄ ar, blogiausiu atveju, baudą nuo 20 iki 100 eurų – nuo 5 iki 25 kartų mažesnę, nei už kaukės nenešiojimą (arba, žinoma, jokios baudos).

Šiems pakeitimams priėmimo stadijoje gruodžio 22 d. jau pritarė Seimas 57 balsais. Patį projektą pasirašė 39 Seimo nariai, iš kurių 2 savo parašus atšaukė, o 4 nedalyvavo minėtame Seimo posėdyje. Taigi, narkomafijos laukiamus projektus parašu arba balsavimu iki šiol palaikė 61 Seimo narys, įskaitant visų trijų valdančių partijų ir LSDP lyderius. Žemiau pateikiamas jų sąrašas.

1. Iš Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio IŠBRAUKIAMA antroji dalis, kurioje pasakyta:

„Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.“

2. Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnis pakeičiamas taip, kad jame atsiranda tokios nuostatos:

„71 straipsnis. Nedidelio kiekio narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų disponavimas be tikslo jas platinti

1. Nedidelio kiekio narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ir siuntimasis be tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto eurų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai,

užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų šimtų eurų.“

PASIRAŠĘ NARKOMAFIJAI NAUDINGUS ĮSTATYMŲ PROJEKTUS (ir balsavę už juos Seime, jei nenurodyta kitaip):

1. Morgana Danielė, LP, Išrinkta: Pagal sąrašą

2. Kazys Starkevičius, TS-LKD, Išrinktas: Petrašiūnų–Gričiupio (Nr. 17) apygardoje

3. Gabrielius Landsbergis, TS-LKD, Išrinktas: Centro–Žaliakalnio (Nr. 20) apygardoje

4. Aušrinė Armonaitė, LP, Išrinkta: Pasaulio lietuvių (Nr. 71) apygardoje

5. Viktorija Čimilytė-Nielsen, LRLS, Išrinkta: Senamiesčio–Žvėryno (Nr. 1) apygardoje

6. Ingrida Šimonytė, TS-LKD, Išrinkta: Antakalnio (Nr. 3) apygardoje

7. Stasys Šedbaras, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą // Balsavime nedalyvavo

8. Tomas Vytautas Raskevičius, LP, Išrinktas: Pagal sąrašą

9. Silva Lengvinienė, LP, Išrinkta: Kaišiadorių–Elektrėnų (Nr. 59) apygardoje

10. Ieva Pakarklytė, LP, Išrinkta: Pagal sąrašą

11. Marius Matijošaitis, LP, Išrinktas: Savanorių (Nr. 16) apygardoje

12. Vytautas Mitalas, LP, Išrinktas: Pagal sąrašą

13. Simonas Gentvilas, LRLS, Išrinktas: Pajūrio (Nr. 22) apygardoje

14. Virgilijus Alekna, LRLS, Išrinktas: Pagal sąrašą

15. Andrius Bagdonas, LRLS, Išrinktas: Pagal sąrašą

16. Evelina Dobrovolska, LP, Išrinkta: Pagal sąrašą

17. Artūras Žukauskas, LP, Išrinktas: Pagal sąrašą

18. Kasparas Adomaitis, LP, Išrinktas: Pagal sąrašą

19. Paulė Kuzmickienė, TS-LKD, Išrinkta: Žirmūnų (Nr. 4) apygardoje

20. Žygimantas Pavilionis, TS-LKD, Išrinktas: Naujamiesčio–Naujininkų (Nr. 2) apygardoje

21. Dovilė Šakalienė, LSDP, Išrinkta: Pagal sąrašą

22. Gintautas Paluckas, LSDP, Išrinktas: Pagal sąrašą

23. Linas Jonauskas, LSDP, Išrinktas: Pagal sąrašą // Balsavime nedalyvavo

24. Domas Griškevičius, Išsikėlė pats (Mišri grupė), Išrinktas: Saulės (Nr. 26) apygardoje

25. Tomas Bičiūnas, LSDP, Išrinktas: Kėdainių (Nr. 43) apygardoje

26. Dalia Asanavičiūtė, TS-LKD, Išrinkta: Pagal sąrašą

27. Jurgitas Sejonienė, TS-LKD, Išrinkta: Pagal sąrašą

28. Audrius Petrošius, TS-LKD, Išrinktas: Baltijos (Nr. 24) apygardoje

29. Arūnas Valinskas, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

30. Eugenijus Gentvilas, LRLS, Išrinktas: Pagal sąrašą

31. Kęstutis Glaveckas, iškeltas LRLS (Mišri grupė), Išrinktas: Pagal sąrašą // Balsavime nedalyvavo

32. Jonas Gudauskas, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

33. Matas Maldeikis, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą // Balsavime nedalyvavo

34. Kristijonas Bartoševičius, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

35. Vytautas Kernagis, TS-LKD, Išrinktas: Pašilaičių (Nr. 13) apygardoje

36. Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė, TS-LKD, Išrinkta: Pilaitės–Karoliniškių (Nr. 8 ) apygardoje

37. Justas Džiugelis, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

PALAIKĘ ĮSTATYMŲ PROJEKTUS SEIME (pateikimo stadija):

38. Laima Liucija Andrikienė, TS-LKD, Išrinkta: Pagal sąrašą

39. Arvydas Anušauskas, TS-LKD, Išrinktas: Kalniečių (Nr. 15) apygardoje

40. Sergejus Jovaiša, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

41. Vidmantas Kanopa, LSDP, Išrinktas: Sėlos rytinė (Nr. 50) apygardoje

42. Andrius Kupčinskas, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

43. Arminas Lydeka, LRLS, Išrinktas: Pagal sąrašą

44. Mindaugas Lingė, TS-LKD, Išrinktas: Šeškinės–Šnipiškių (Nr. 6) apygardoje

45. Raimundas Lopata, LRLS, Išrinktas: Pagal sąrašą

46. Mykolas Majauskas, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

47. Kęstutis Masiulis, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

48. Bronislovas Matelis, TS-LKD, Išrinktas: Nevėžio (Nr. 28) apygardoje

49. Antanas Matulas, TS-LKD, Išrinktas: Žiemgalos rytinė (Nr. 47) apygardoje

50. Andrius Navickas, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

51. Monika Navickienė, TS-LKD, Išrinkta: Naujosios Vilnios (Nr. 10) apygardoje

52. Monika Ošmianskienė, LP, Išrinkta: Pagal sąrašą

53. Liuda Pociūnienė, TS-LKD, Išrinkta: Pagal sąrašą

54. Viktoras Pranckietis, LRLS, Išrinktas: Raudondvario (Nr. 65) apygardoje

55. Eugenijus Sabutis, LSDP, Išrinktas: Jonavos (Nr. 60) apygardoje

56. Gintarė Skaistė, TS-LKD, Išrinkta: Panemunės (Nr. 18) apygardoje

57. Algis Strelčiūnas, TS-LKD, Išrinktas: Lazdynų (Nr. 9) apygardoje

58. Jurgita Šiugždinienė, TS-LKD, Išrinkta: Šilainių (Nr. 14) apygardoje

59. Vilija Targamadzė, LSDP, Išrinkta: Pagal sąrašą

60. Romualdas Vaitkus, LRLS, Išrinktas: Tauragės (Nr. 34) apygardoje

61. Emanuelis Zingeris, TS-LKD, Išrinktas: Pagal sąrašą

Pasirašę įstatymų projektus, bet atšaukę savo parašus:

Antanas Guoga (atsiėmė parašą 2020-12-22), DP, Išrinktas: Pagal sąrašą // Balsavime nedalyvavo

Vytautas Gapšys (atsiėmė parašą 2020-12-22), DP, Išrinktas: Pagal sąrašą // Balsavime nedalyvavo.

Tomas Baranauskas

Patiko? Pasidalinkite!