Patiko? Pasidalinkite!

Mano tėvai išsiskyrė, kai man buvo 11. Norėjau likti su tėvu, tačiau mama ėmė verkti ir man teko išvažiuoti su ja. Vėliau, iki pat tos dienos, kai išėjau gyventi atskirai, pastoviai girdėjau piktus, neapykantos kupinus “Tu toks pats, kaip tavo tėvas!” Jaučiausi sugniuždytas ir kaltas. Ir tylėjau. Bijojau priminti tėvą net gestais, mimika, samprotavimais, kad vėl neišgirsčiau paniekinamo “Tiesiog kaip tavo tėtušis!” Esu jau seniai suaugęs, tėvas jau 15 metų kapuose, o motina dabar nebedrįsta kaltinti manęs panašumu į tėvą. Prisibijo. Žino, kad turiu jai ką į tai atsakyti. Ir dar ji žino, kad niekad jai už tai neatleisiu”.

Aš tiksliai žinau, kad milijonai berniukų susidūrė ir dabar susiduria su štai tokiu psichologiniu smurtu iš savo išsiskyrusių motinų pusės.

Ant trapių vaiko petukų, ant vaiko, kuris dar negali morališkai apsiginti ir duoti atkirčio, moterys užkrauna atsakomybę už savo pačių klaidą, renkantis vaiko tėvą, už tai, kad nesusiklostė santykiai, už skyrybas.

Išlieti savo neapykantą ant bejėgio vaiko, traumuoti jo psichiką, žeminant jį patį ir jo tėvą – niekšiška, žema, nusikalstama. Tačiau moterys taip daro. Ir daro nebaudžiamos.

Šitas metodas, kuriuo motinos žaloja vaikų psichiką, turi įvairius žodinius variantus:

“Ech, ta prakeikta (vyro pavardė) veislė!”

“Tik pažiūrėkit – iš akies trauktas tėvelis”

“Visas į tėvą”.

Frazių daug, jos skirtingos, tačiau atributai tie patys – pasibjaurėjęs, žeminantis tonas, kai minimas tėvas ir viskas, kas su juo susiję ir asocijuojasi su juo vaiko galvoje.

O juk maži vaikai labai jautrūs intonacijoms, tai vienas svarbiausių jų informacijos gavimo kanalų.

Moteris ne tik visiškai neteisingai perkelia savo vaiko adresu pasibjaurėjimą savo buvusiu vyru. Ji perkelia jam savo pačios kaltę už vaiko tėvo pasirinkimą ir santykius su juo. Blogas ar geras buvo vyras ir vaiko tėvas, tačiau juk būtent JI tą vyrą pasirinko, ištekėjo už jo ir pagimdė. O vaikas kuo nusikalto? Jis nusikalto tuo, kad panašus į neapkenčiamą savo tėvą. Tuo, kad bado akis, liudydamas, kad ji pati yra nepilnavertė, nemokėjo būti žmona ir normalia motina.

“Tu toks pats, kaip tavo tėvas”… O koks gi daugiau turi būti vaikas? Į ką panašus? Į kaimyną?

Padėkite šiems vaikams, jeigu pažįstate tokių, padrąsinkite, pasakykite jiems, kad jie niekam niekuo nenusikalto.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!