Patiko? Pasidalinkite!

Darbo laiko norma suprantama, kaip darbo sutartyje nustatyta darbo laiko trukmė, kurią darbuotojas vidutiniškai per tam tikrą laikotarpį turi dirbti darbdaviui, kad atliktų pareigas pagal darbo sutartį. Darbuotojas pagal DK  kaip ir laisvas pasirinkti bei Darbo sutartyje sutarti kokiu krūviu jam dirbti vienoje ar kitoje darbovietėje, bet…

Nors visa medikų bendruomenė garsiai išsako, kad jiems tenkantys darbo krūviai vis didėja ir darbuotojai yra ties fizinio bei emocinio išsekimo riba, darbdaviai paprastai nenori to pripažinti  bei neskuba ieškotis naujų darbuotojų. O išėjusių ar susirgusių darbuotojų  darbo krūvį vis dalina likusiems taip taupydami lėšas. Tą puikiai įliustruoja skelbimų kiekis darbo paieškų puslapiuose : nors medikų trūksta, tačiau skelbimų, su darbo pasiūlymais jiems, tikrai ne marios.

Kaip priversti darbuotoją dirbti papildomai nemokant jam už viršvalandinį darbą darbdaviai jau įvaldė. Prisidengdami Covid situacijos sukelta ekstremalia padėtimi darbuotojus sveikatos priežiūros srityje padarė įkaitais.

Kadangi priversti papildomai dirbti nei sulygta darbo sutartyje negali, tai spaudžiama iš moralinės pusės. Realiai darbuotojai turi pasirinkti iš dviejų variantų : aukoja savo sveikatą ir eina į dirbti papildomai, mokant vidutinį darbo užmokestį  arba tampa savo kolegų „priešu“, nes nesutikus su darbdavio pasiūlytomis sąlygomis, likusiems bendradarbiams tenka didesnis darbo krūvis ir nemokama už išaugusį darbų mąstą. O kad visa ši įvaldyta praktika atrodytų solidžiai ir nepriekaištingai viskas apipinama vietinio vadovo nuolat keičiamais įsakymais ir tvarkų pakeitimais.

Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas pirmininkė Jolanta Keburienė


Patiko? Pasidalinkite!