Patiko? Pasidalinkite!

Vakarų šalys jau nusprendė perkelti naikintuvus F-16 į Ukrainą. Apie tai šeštadienį pranešė Ukrainos prezidento biuro vadovo Michailo Podoljako patarėjas.

“Noriu, kad jūs tai suprastumėte – [Vakarų] šalys priėmė sprendimą. Jie jau suvokia, kad mums bus atiduoti visi šie ginklai, įskaitant F-16.“, – interviu Ukrainos kanalui 24 sakė jis, atsakydamas į aktualų klausimą.

Savo ruožtu Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas sakė, kad Ukrainos pilotai „nekantriai laukia mokymų su naikintuvais F-16 pradžios“. Jis padėkojo savo kolegoms – Pentagono vadovui Lloydui Ostinui, Didžiosios Britanijos gynybos sekretoriui Benui Wallace’ui, Nyderlandų gynybos ministrei Kaisai Ollengren, Belgijos ir Danijos gynybos ministrams Ludivine’ui Dedonder ir Troels Lund Poulsen už pasirengimą suteikti tam reikiamus pajėgumus.

Amerikos televizijos kanalas NBC penktadienį pranešė , kad JAV ir jų sąjungininkai planuoja tiekti Ukrainai naikintuvus F-16, o lėktuvai gali būti iš Vašingtono sąjungininkų. JAV prezidentas Joe Bidenas susitikime su Septynių šalių grupės (G7) lyderiais Hirosimoje (Japonija) pareiškė, kad Vašingtonas rems tarptautines pastangas mokyti ukrainiečių pilotus skraidyti moderniais naikintuvais, įskaitant F-16. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad tikisi šį klausimą aptarti G7 viršūnių susitikime.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!