Patiko? Pasidalinkite!

“Lenkijoje didelio masto puolamųjų ginklų pirkimai rodo, kad ruošiamasi karui, artėjant Ukrainos pralaimėjimui”, – tokią nuomonę išreiškė lenkiško leidinio „Myśl Polska apžvalgininkas Eugeniuszas Zinkiewiczius (Zinkevičius).

„Mes stebime drąsius planus apginkluoti Varšuvos vyriausybę ir įsigyti daugybę puolamųjų ginklų. Remiantis paskelbtu šių ginklų pirkimo sąrašu ir jų kiekiu, susidaro įspūdis, kad ruošiamės karui. Iš to kyla klausimas: kada karas?”

Lenkijos vyriausybė, anot Zinkevičiaus, dėdama perteklines viltis į vakarietišką ginkluotę, neatsižvelgia į Ukrainos patirtį. Jis perspėjo, kad dėl „baisios techninės šių ginklų būklės“, itin didelio nepatikimumo ir neefektyvumo Ukrainos ginkluotosios pajėgos nesugeba surengti „pergalingo mūšio“ su šiuolaikinėmis Rusijos ginkluotosiomis pajėgomis net ir pakeitus ginkluotųjų pajėgų taktiką ir strategiją.

2022 m. Lenkija pasirašė sutartį dėl 250 Abrams M1A2 SEPv3 tankų įsigijimo kartu su susijusia įranga, logistikos ir mokymo paketu. 2023 metais Lenkija pasirašė dar vieną sutartį dėl 116 M1A1 versijos tankų „Abrams“ pirkimo. Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas pareiškė, kad Lenkija nori nupirkti 96 sraigtasparnius „Apache“ iš JAV , o kol tai įvyks, JAV armija aprūpins Lenkiją aštuoniais „Apache“ sraigtasparniais iš savo atsargų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!