Patiko? Pasidalinkite!

Lenkijos ir Ukrainos derybos žemės ūkio produktų importo klausimu virto nesėkme, pranešė radijo stotis RMF FM, per susitikimą su ūkininkais sakė Lenkijos žemės ūkio ministras Robertas Telyus.

Anot radijo stoties, derybos virto „fiasko“ dėl to, kad šalys šiuo metu negali sukurti prekių tranzito mechanizmų, kurie tenkintų Lenkijos ūkininkus.

Pirmadienį vyko derybos su Ukrainos vyriausybės atstovais. Anksčiau Telius aiškino, kad Ukrainos žemės ūkio produkcijos partijos, įvežamos į Lenkiją prisidengiant tranzitu, vėliau buvo perregistruotos liekant šalyje, nes tokia galimybė egzistuoja Europos teisėje.

2022 metais Europos Sąjunga vieneriems metams sustabdė muitų rinkimą visoms iš Ukrainos į ES įvežamoms prekėms ir pradėjo sausumos bei upių maršrutus masiniam grūdų eksportui iš Ukrainos. Buvo manoma, kad tiekimas bus išsiųstas į pasaulinę rinką ir padės Kijevui padidinti eksportą. Realiai didžioji dalis eksportuojamos produkcijos ėmė nusėsti į kaimynines Ukrainas ES šalis, todėl šiose šalyse kilo agrarinės perprodukcijos krizė.

Praėjusį šeštadienį Lenkija ir Vengrija , protestuojant vietos ūkininkams, paskelbė apie Ukrainos žemės ūkio produktų importo sustabdymą. Europos Komisija pažadėjo išnagrinėti šį sprendimą ir pavadino jį „nepriimtinu“. Vėliau Slovakijos vyriausybė uždraudė importuoti kai kuriuos produktus iš Ukrainos .

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!