Patiko? Pasidalinkite!

Pasak Ukrainos prezidento padėjėjo, visais savo veiksmais Zelenskis rodo savo pasirengimą deryboms

Vladimiro Zelenskio komanda ketina pasiekti derybų su Vladimiru Putinu, pareiškė pirmasis Ukrainos prezidento padėjėjas Sergejus Šefiras interviu LB.ua.

„Mes rodome savo veiksmus — nutolinom karuis Stanica Luganske, norime statyti tiltą, atnaujinome Minsko procesą. Visais savo veiksmais, taip pat ir kalbų metu, prezidentas sako, kad yra pasirengęs deryboms“, – sakė jis. Tuo pačiu metu Šefyras išreiškė nuomonę, kad Rusija taip pat suinteresuota derybomis, nes jos piliečiai pavargę nuo konflikto Donbase.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Anksčiau Putinas pabrėžė, kad Rusija niekada neatsisakė jokių konflikto Donbase reguliavimo  formų, tačiau nurodė keletą sunkumų, su kuriais galima susidirti įgyvendinant šią idėją, įskaitant naujos vyriausybės formavimą Kijeve.

Pirmasis Putino ir Zelenskio pokalbis

Praėjusią savaitę Ukrainos pusės iniciatyva Putinas ir Zelenskis surengė telefoninį pokalbį. Jie aptarė reguliavimo klausimus pietryčių Ukrainoje, derybas Normano formatu bei bendrus darbus,  susijusius su sulaikytų asmenų grąžinimu.Kaip pažymėjo Rusijos vadovo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, pokalbis buvo įžanginis ir turėjo labai pragmatišką pobūdį. Vėliau Zelenskis pranešė, kad pokalbio metu jis išreiškė pasirengimą keistis kaliniais tarp Kijevo ir Maskvos.

LB.ua inf

 


Patiko? Pasidalinkite!