Patiko? Pasidalinkite!

Pasak Vokietijos politiko, išspręsti Ukrainos konfliktą yra svarbu, tačiau sankcijos prieš Maskvą nepadeda šioje srityje

Kitas žingsnis po Rusijos sugrįžimo į ETPA turėtų būti sankcijų panaikinimas. Tokią nuomonę interviu agentūrai DPA išreiškė Saksonijos federacinės žemės (Vokietija) ministras pirmininkas Michaelis Kretšmeris (Michael Kretschmer), pokalbio ištrauką pateikia leidinys Die Welt.

Pasak Kretšmerio, išspręsti Ukrainos konfliktą yra svarbu, tačiau sankcijos prieš Maskvą nepadeda šioje srityje.Vokietijos politikas taip pat dar kartą paragino panaikinti apribojimus Rusijai.

„Be to neįmanoma apsieiti. Teisinga, kad Rusija susigrąžino teisę balsuoti Europos Taryboje, O Vokietija skatino „Nord Stream-2″ dujotiekio statybą“, — pabrėžė Kretšmeris.

Panašų siūlymą politikas pateikė birželio pradžioje, pažymėdamas, kad sankcijos tapo „didele problema“ rytų Vokietijoje ir Saksonijoje.

Maskvos ir Europos santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. 2014 metais Rusijos delegacija prarado pagrindines teises ETPA dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. Būtent dėl šios priežasties šios sankcijos sugriežtintos.Po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas „uždarytas visiems laikams“.

Die Welt inf.


Patiko? Pasidalinkite!