Patiko? Pasidalinkite!

Pradėkime nuo to, kas yra liberalizmas. Liberalizmas (lot. libere – „laisvas“) – sąvoka, apimanti kelias reikšmes. Tai – politinė teorija, pasisakanti už valstybės kontrolės apribojimą ir laisvą rinką, susiformavusi Anglijoje XIX amžiuje.

Liberalizmas atnešė ne, tik laisvą rinką, bet ir krūvą iškrypimų. Tai politinė ideologija niokojanti senas tradicijas, papročius ir skatinanti tuštybes, bei beprasmišką gyvenimo būdą, ką šiandien dienai ir turime. Rietavą jau daugelį metų valdo Liberalų partija, su tos pačios partijos meru – Antanu Černeckiu priešakyje.

Eligijus Masiulis: „Bus daugiau žolės, šviesos, meilės ir „feelingo“ (kaifo)“

Šį kartą liberalų valdymo pasekmė neaplenkė ir Rietavo

Tarybiniais laikais statyta Rietavo autobusų stotis praktiškai niekuo nepasikeitė. Šiek tiek pabalintos sienos, kad “akių nedraskytų” ir sudėtos apsauginės žaliūzės. Tualetas tas pats, “lauko šikinykas” į kurį galima įkristi ir paslysti ant išmatų tamsiu paros metu, nes apšvietimo jame nėra.

Darbo metu, žmonės eina į šalia veikiančios kavinės “Jūra” tualetą, kurioje atlieka , savo gamtinius reikalus. Keleiviai sako gerai, kad “Jūros” savininkai leidžia nemokamai pasinaudoti padoriu tualetu ir nusiplauti rankas.

Tarybiniais laikais galėdavo patekti į stoties vidų, o šiandien durys užrakintos. Žmonės priversti glaustyti prie autobuso stoties pastato sienų, nes nuo lietaus ir vėjo nėra kur dėtis. Lietaus surinkimo sistemos taip pat nėra, lyjant lietui vanduo nuo stogo, tiesiog bėga ant žmonių, kurie glaudžiasi prie sienų.

Autobusų stotis turėtų būti miesto vizitinė kortelė, bet ne Rietave. Šiandieninis Rietavo autobusų stoties vaizdas demonstruoja miesto Liberalų valdžios požiūrį į žmogų ir ūkiškumą.

Autobusų stotis išnuomota

Pasirodo, kad Rietavo autobusų stotis yra išnuomota privačiam verslui, kuris atlieka žmonių pervežimo paslaugas. Štai viskas ir stojasi į vietas. Verslas kaip ir visada, žiūrės asmeninės naudos sau, bet ne kitiems, tokie jau liberalizmo dėsniai ir prieš vėją nepapūsi.

Verslininkas stotį užrakino. Tiesiog mažiau išlaidų, priežiūros ir tt. Valdžiai nusispjauti – ji stotį išnuomojo ir nusimetė naštą nuo savęs. Vietoj, to kad  parašytų kokį europinį projektą ir gauti finansavimą, renovacijai ar pagerinimui, savivaldybė tiesiog stotį pavertė vieno verslininko pasipelnymo šaltiniu.

Linas Naujelis

 

 

 

 


Patiko? Pasidalinkite!