Patiko? Pasidalinkite!

“Būkime vieningi” jau kartą rašė apie užrakintą “Rietavo autobusų” stotį ir lauko tualetą. Praėjus daugiau nei pusmečiui, į viešumą išlindo įdomūs faktai, todėl verta apie tai vėl prisiminti

“Būkime vieningi” kolega Egidijus Paulauskas 2019.11.12  kreipėsi į “Rietavo karalystės” valdžią su klausimais apie Rietavo stotį:

“Remiantis LR Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsniu, prašome Rietavo savivaldybės suteikti mus dominančią informaciją:

1. Kokiomis sąlygomis yra išnuomota Rietavo autobusų stotis?

2. Ar nuomos sutartyje yra minimas autobusų stoties užrakinimas ir gyventojų patekimo apribojimas?

3. Ar nemanote, kad Rietavo autobusų stotis turi pasitarnauti LR piliečiams (keleiviams), o ne privačiam verslui?

4. Ar planuojama (jeigu planuojama, tai kada) atrakinti autobusų stotį, kad keleiviai galėtų pasislėpti nuo šalto vėjo, lietaus ir sniego?”

Laiškas buvo adresuotas Rietavo savivaldybės merui Antanui Černeckiui, administracijos direktoriui Vytautui Dičiūnui ir visiems Rietavo savivaldybės tarybos nariams.

“Karalystėje” įstatymai negalioja, informaciją slepia

LR Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsnis, 4 dalis:

“Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams pateikiama ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, o informacija, kurią rengiant reikia kaupti papildomus duomenis, – ne vėliau kaip per savaitę.”

Į “Būkime vieningi” užklausimą sureagavo tarybos nariai Vilija Razminienė ir Juozas Barsteiga, kuris 2019.11 vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje šį klausimą iškėlė į viešumą ir paklausė “Rietavo karalystės” “karaliaus” Antano Černeckio apie užrakintos Rietavo autobusų stoties situaciją.

“Rietavo karalystėje” viską sprendžia “karalius”

Pasirodo, kad Rietavo autobusų stotis yra visiškai ne autobusų stotis. Kokiomis aplinkybėmis ir nuo kada ji tapo nebe stotis, o stotelė, niekas neatsakė. Tačiau, faktas, kad ši jau daugelį metų stovi ir “nors iki šiol kabo užrašas “Rietavo autobusų stotis”, ji neturi autobusų stoties statuso”, – atsakė tarybos nariui Juozui Barsteigai “karalius” Antanas.

Ritavo autobusų stotis užrakinta.png
Rietavo autobusų stotis 2019.11

Kokia gera naujiena! Tai tiesiog žemės sklypas su kažkokiu pastatu… Išnuomavo verslininkui, o šis tiesiog užrakino, kad sutaupytų lėšas. Antanas gynė verslą ir teigė, kad verslininkams neapsimokėtų ją atrakinti.

“Autobusų stotis užrakinta, nes vietiniai joje atlieka gamtinius reikalus ir daužo langus”, – teigia Rietavo “karalius” Antanas

Žinoma, kad darydavo viduje, o kur daryti? Lauke, skylėje, į kurią galima įkristi? Lauko tualetas su skyle šiame amžiuje ir dar autobusų stotyje skamba šiek tiek keistokai.

Durys su nulaužtomis rankenomis, ką jau kalbėti apie tualetinį popierių ir maišytuvą nusiplauti rankoms. “Rietavo karalystei” per brangu, – pareiškė “karalius” Antanas.

Rietavas Antanas Černeckis tualetai Savivaldybė autobusų stotis.png
Rietavo autobusų stoties tualetai 2019.11

Negana to, jis apkaltino vietinius žmones, kad šie, atidarius autobusų stotį paverčia ją tualetu, išdaužo langus. Vienas iš tarybos narių retoriškai paklausė, gal tai padaro žmonės iš kitų miestų?.. “Karalius” atsakė, kad ne, – “tai vietinių darbas”.

“Karalystei” labai rūpi žirgynas ir ne be pagrindo

Kaip ir pridera rimtoje karalystėje, Rietave taip pat garbinama aukštuomenė, Oginskiai, jų tradicijos, papročiai. Taip pat žirgynas, kuriame, kaip žmonės kalba, dirba “karaliaus” Antano giminaičiai… Todėl žirgynui skiriamos didžiulės savivaldybės lėšos.

O eilinis mužikas kaip ir tais laikais, į duobę… Kada bus Rietave atgaivinta tradicija kortomis mužikus pralošinėti, apsitvėrus aukštas kaltines tvoras orgijas rengti su nuosavais muzikantais?

Išeitis paprasta

Atrodo toks paparastas dalykas – atrakini stotį, kad žmogus galėtų nuo vėjo ir varvančio lietaus po stogu pasislėpti. Dėl saugumo ir vietinių “razbaininkų” reiktų pastatyti porą kamerų, pajungti prie tiesioginio stebėjimo saugos tarnybos ar policijos ir viskas.

“Karliaus” atmintis trumpa

2012 metais minėdama 130 metų Lietuvos telefonizacijos sukaktį, Rietavo savivaldybės Taryba, vieningai priimtu sprendimu nutarė palaikyti Rietavo, kaip modernaus ir technologijų pažangai neabejingo miesto, įvaizdį ir pastatyti mieste septynias naujas vaizdo kameras. Tuomet “karalius” Antanas teigė, kad filmuota medžiaga bus kaupiama Rietavo savivaldybėje, o ši bendradarbiaus su policija.

Keleivių išsigelbėjimas šalia esanti kavinė

Keleiviai eina gamtinių reikalų atlikti į šalia esančią kavinę “Jūra”. Gerai, kad šeimininkai žmogiški, o ne poniški ir nelupa iš “mužikų” puseurio už pasinaudojimą tualetu.

Rietavo Antanas Černeckis Rietave “karaliauja” jau nuo 2000-ųjų metų, o autobusų stotimi kaip nepasirūpinta, taip ir nepasirūpinta. Pamenu kai būdavo stotis atrakinta, o viduje ant sienos būdavo autobusų maršrutų tvarkaraščiai, – pasakojo autobusų stotyje pakalbinti keleiviai.

O gal ji jau pažadėta….

O gal Rietavo autobusų stotis su visu sklypu jau tapo pažadėtąja žeme, kuri atėjus momentui “X” bus už minimalią kainą parduota? Informacija slepiama, į laiškus neatsako.

Apskritai, bet kokiame mieste autobusų stotys yra miesto vizitinė kortelė. Rietavo vizitinė kortelė parodo, kad Oginsių dvasia dar gyva – mužikas turi žinoti savo vietą! O mužikai šiais laikais kantrūs…

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!