Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Užsienio reikalų komitetas, reaguodamas į Rusijos paskelbtus NATO ir Jungtinėms  Amerikos Valstijoms (JAV) adresuotus reikalavimus, kuriais siekiama apriboti bet kokią tolesnę NATO plėtrą į Rytus, griežtai pasisakė prieš mėginimus spręsti kitų valstybių likimus joms pačioms nedalyvaujant ir riboti jų teisę laisvai spręsti dėl narystės kolektyvinio saugumo ar kitose organizacijose.

„Siekiant skatinti Rusiją laikytis tarptautinės teisės principų bei atgrasyti jos kišimosi į Ukrainos ir kitų valstybių vidaus reikalus, būtina vieninga ir solidari euroatlantinių partnerių laikysena“, ­– teigiama Užsienio reikalų komiteto pareiškime.

Komitetas pasveikino JAV Prezidento administracijos siekį koordinuoti atsaką Rusijai su visais NATO sąjungininkais ir pakvietė visus euroatlantinius partnerius vieningai ir tvirtai remti Ukrainos ir Sakartvelo teritorijos vientisumą.

Žygimanto Pavilionio pranešimo tekstas:

https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=40739 (lietuvių kalba);

https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=40741 (anglų kalba).

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį sakė svarstysiantis virtinę galimybių, jeigu Vakarai nepatenkins jo reikalavimų suteikti saugumo garantijų, įskaitant įsipareigojimą nepriimti Ukrainos į NATO.

V. Putinas ragino Vakarus paskubėti įvykdyti jo reikalavimus ir perspėjo, jog Maskva turės imtis „adekvačių karinių ir techninių priemonių“, jeigu Vakarų šalys neatsisakys savo „agresyvaus“ kurso „prie mūsų namų slenksčio“. Paklaustas, koks galėtų būti Maskvos atsakas, prezidentas Rusijos valstybinės televizijos sekmadienį parodytoje laidoje sakė, kad atoveikis „galėtų būti įvairus“. V. Putinas pridūrė, kad „tai priklausys, kokių pasiūlymų man pateiks mūsų kariniai ekspertai“.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!