Patiko? Pasidalinkite!

Sausio 13-oji buvo ta diena, kai Vytautui Landsbergiui galutinai “nuvažiavo stogas” ir šis, niekieno nestabdomas, pradėjo viešai kliedėti sorošiniams ruporams, kad Sausio 13-osios minėjime buvo susirinkę „ne žmonės“, „pamišėliai“, „jedinstvenininkai“, „penktoji kolona“ ir pan.

Sausio 13-ąją taip pat tvarką prižiūrėjo ir kontroliavo gausūs karo policijos būriai.

Po šių įžeidinėjimų žemaičiai ir kiti įsižeidę žmonės nutarė apsilankyti Vasario 16-ąją po balkonėliu ir parodyti Vytautui, kad jiems jau nusibodo jo šaikos vykdomas režimas prieš Lietuvos žmones. Vytautas galimai labai jautriai į tai sureagavo ir nusprendė padaryti štai ką:

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui dar trims mėnesiams – iki 2022 m. gegužės 13 d. – pratęsti Respublikos Prezidento 2021 m. rugpjūčio 13 d. dekretu ir Seimo 2021 m. rugsėjo 10 d. nutarimu priimtą sprendimą, kuriuo kariams ekstremaliosios situacijos dėl masinio migrantų antplūdžio metu suteikti įgaliojimai jiems nepavaldžių asmenų atžvilgiu.

Lietuvos Respublikos vietos administracinių vienetų, priskiriamų pasienio zonoms, sąrašas

Utenos apskritis:

Zarasų rajono savivaldybė;
Visagino savivaldybė;
Ignalinos rajono savivaldybė;
Molėtų rajono savivaldybė.

Vilniaus apskritis:

Švenčionių rajono savivaldybė;
Vilniaus rajono savivaldybė;
Šalčininkų rajono savivaldybė.

Alytaus apskritis:

Varėnos rajono savivaldybė;
Druskininkų savivaldybė;
Lazdijų rajono savivaldybė.

Marijampolės apskritis:

Vilkaviškio rajono savivaldybė;
Šakių rajono savivaldybė.

Tauragės apskritis:

Jurbarko rajono savivaldybė;
Pagėgių savivaldybė;
Tauragės rajono savivaldybė.

Klaipėdos apskritis:

Šilutės rajono savivaldybė;
Neringos savivaldybė.

„Per pastarąjį pusmetį, kai kariai buvo įtraukti į situacijos pasienyje valdymą atremiant Aliaksandro Lukašenkos režimo hibridinę ataką, beveik 10 tūkst. karių vienaip ar kitaip, kad ir po kelias dienas, kas ilgiau, kas trumpiau, atliko tarnybą pasienyje, bet vienas pagrindinių principų atliekant tarnybą ir efektyviai įgyvendinant uždavinius yra tų pačių teisių turėjimas, kokias turi pasienio apsaugos pareigūnai, nes norint sustabdyti nelegalų srautą reikia turėti bent jau panašius įgaliojimus“, – pritarti pratęsimui kvietė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak ministro, šie įgaliojimai taikomi tiktai pasienio ruože, kuriame kariai atlieka budėjimą, patruliavimą kartu su pasienio tarnybos pareigūnais.

Dekretu kariams, vykdantiems užduotis kariniuose vienetuose, kurie ekstremaliosios situacijos dėl masinio migrantų antplūdžio metu padeda Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Viešojo saugumo tarnybos pajėgoms vykdyti jų funkcijas, likviduojant šią ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius Lietuvos Respublikos pasienio ruože ir asmenų, neteisėtai kirtusių Lietuvos Respublikos sieną su Baltarusijos Respublika, laikino sulaikymo ir (arba) apgyvendinimo vietose, suteiktos tam tikros  teisės.

Nutarimo „Dėl kariams ekstremaliosios situacijos atveju suteiktų teisių suteikimo trukmės pratęsimo“ projektui Nr. XIVP-1274(2) po svarstymo pritarė 120, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!