Patiko? Pasidalinkite!

Iš serijos Rusai puola

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, dalyvaudamas  4-ajame Vidurio ir Rytų Europos šalių parlamentų vadovų susitikime Varšuvoje, Lenkijos Senato rūmuose pasisakė tema „Vidurio ir Rytų Europa šių dienų iššūkių akivaizdoje“.

Pasak Viktoro Pranckiečio, iššūkiai, su kuriais šiandien susiduriame, yra labai panašūs visame regione. Jie mus vienija dar labiau. Kariniai veiksmai Ukrainoje ir hibridinės grėsmės, agresyvi Rusijos politika yra bendro mūsų regiono saugumo iššūkis. Ekonominė ir socialinė gerovė mūsų šalių žmonėms taip pat neatsiejamai susijusi su naryste Europos Sąjungoje.

Savo kalboje Seimo Pirmininkas didelį dėmesį skyrė Rytų partnerystei ir jos veiklos dešimtmečiui. Pasak Viktoro Pranckiečio, pasiekta daug svarbių ir esminių rezultatų – trys asocijuoti susitarimai su Ukraina, Moldova ir Sakartvelu, partnerystės susitarimas su Armėnija, beviziai ir palengvinti vizų režimai, pagerinti ekonominiai ryšiai – visa tai padėjo šalims žengti žingsnius Vakarų link.

„Narystės Europos Sąjungoje perspektyva visuomet buvo ir tebėra pagrindinė paskata vyriausybėms vykdyti sudėtingas ir daug kainuojančias, bet kartu ir labai reikalingas reformas, o žmonėms – jas remti. Tai galime patvirtinti patys, tai gali patvirtinti ir mūsų kolegos iš Balkanų ar asocijuotų Rytų partnerystės šalių“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas.

Vis dėlto, kalbėdami apie demokratinius laimėjimus regione, negalime pamiršti didžiausių iššūkių, su kuriais tenka susidurti, sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Visų pirma dėl priešiškų dezinformacijos kampanijų, kurių tikslas – menkinti šalių suverenumą, paveikti politinius procesus, ypač susijusius su eurointegracinėmis reformomis,  kurti ir palaikyti nestabilumą“, – įsitikinęs parlamento vadovas.

Viena didžiausių Rusijos dezinformacijos kampanijų yra nukreipta prieš Ukrainą, stengiantis pateisinti neteisėtą Krymo aneksiją ir dalies Ukrainos teritorijos okupaciją. Panašios kampanijos  yra nukreiptos ir prieš kitas Rytų partnerystės šalis, turinčias europietiškų aspiracijų – Sakartvelą ir  Moldovos Respubliką.

Pasak Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, turime tęsti Rytų partnerystės projektą ir kelti jam ambicingus tikslus. Lietuva, būdama gana nedidelė regiono valstybė, demonstruoja pasiryžimą dalintis savo sukaupta eurointegracine ir reformų patirtimi.

Parengta pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!