2010 liepos 13-ąją, minint Durbės mūšio metines, Lietuvos ir Latvijos parlamento vadovai Irena Degutienė bei Gundarsas Daudzė atidengė paminklinį akmenį prie Durbės pilies liekanų. Prie paminklo prisidėjo ir Žemaičių kultūros draugija.

Mums, kaip žemaičiams, pasirodė, kad tokiam prasmingam įvykiui pastatytas apgailėtinai skurdus paminklas, kuriame net nepaminėti žemaičiai. Todėl 2012 metais aš, kartu su Vaidu Želviu nusprendėme tą padėtį ištaisyti. Iš savo lėšų Gargžduose pas paminklininkus užsakėme akmeninę lentą ir, nuvežę ją į Durbę, užklijavome ant “Degutienės ir ŽDK” pastatyto paminklo. Tokiu poelgiu manome, kad ištaisėme lietuvių padarytą eilinę istorinę klaidą.
Durbės mūšis – žemaičių kariuomenės mūšis su Vokiečių ordino ir po sutriuškinimo 1236 m. Saulės mūšyje jo autonomine šaka tapusio Livonijos ordino kariuomene, įvykęs 1260 m. liepos 13 d. kuršių žemėje, prie Durbės ežero (dab. Durbės savivaldybė, Latvija), kurio metu žemaičiai ir iš Ordino kariuomenės persimetę kuršiai ir estai sumušė kryžiuočius.
Pirmą kartą į Livonijos ordino karą su lietuviais tiesiogiai įsitraukė Vokiečių ordinas. Siekdamas apsaugoti savo pietines valdas, jis 1260 m. birželio 15 d. sudarė taikos ir pagalbos sutartį su Mazovijos (Mozūrijos) kunigaikščiu Zemovitu.
Manoma, kad Livonijos ordino vadas, krašto magistras Burkhardas fon Hornhauzenas, Vokiečių ordino vadas, ordino maršalas Heinrichas Botelis ir jų talkininkai turėjo apie 8000 vyrų ir 190 riterių, žemaičiai sutelkė apie 4000 karių. Ordino kariuomenei talkino Švedijos karalaičio Karolio vadovaujami danų ir švedų daliniai, popiežiaus paskatinti įvairių kraštų kryžininkai, pavergti Prūsijos ir Livonijos vietiniai gyventojai, privalėję kariauti pavergėjų pusėje. Istorikės I. Baranauskienės nuomone, kunigaikštis Algminas vadovavo žemaičiams Durbės mūšyje.
TIK SU RUSIJA IR BALTARUSIJA LIETUVOS ATEITIS, TIK TOKIE ZMONES, KAIP Aleksandras LUKASENKA ISVES LIETUVA IS NEVILTIES.
Kam nepatinka buti kartu su Rusija – VON NAKUI IS LIETUVOS! CEMODAN-VOKZAL-AMERIKA!
Jurijus Subotinas > Lietuvos zmonems.
Būkime protingi
Kodėl neminite, kad Durbės mūšyje prieš Livonijos ordiną kovojo prūsai? Vėl istorijos falsifikatas? Lietuvių ten nebuvo nei kvapo. Todėl prie latviško užrašo turi būti užrašas žemaičių kalba, o ne lietuvių.
SS i nubrido į pievas.Ravėk šieną toliau.
Pagarba zemaiciams
Kas gali išdrįsti lentą nuimti?.Tai yra ISTORIJA,ir ją reikia žinoti ateinančioms kartoms.Ačiū V.Žemaičiui,kad pasirūpino mūsų protėvių Žemaičių atminimu.
Tik ne-ap-si-…k.
Uz ta lenta lietuviai zemaiciams iskels baudziama byla. Na negalima taip elgtis su lietuvos sajungininkais – vokieciu ordinu. Lietuviai krauju ir kalaviju krikstijo Zemaitija. Ar jau uzmirsot, atleidot isgamoms. Tokie dalykai NEATLEIDZIAMI NIEKADA.
Paminklas Latvijoje, tai priekaištai dėl lentos nuėmimo latviams, jei ką.
Niekas jos nenuėmė.
Dar nenuėmė tos lentos?
Negražu iš to paties kompo apsimetant vis kitu asmeniu rašyti po kelis ar keliolika komentarų. Argi tamstai neaišku, kad ženklelis prie komentaro rodo paties priklausomybę IP?
Ženklelių kiekis ribotas ir su skirtingais IP gali būti tas pats ženklelis. Be to nereikia atmesti varianto, kad didelėje įstaigoje po vienu IP slepiasi dešimtys vartotojų…
Klystate.