Patiko? Pasidalinkite!

“Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas niekada nepasiekė savo tikslų ir virto visiška nesėkme ne tik Ukrainai, bet ir jos sąjungininkams”, rašo naujienų portalas Asharq Al-Awsat. Zelenskis ir toliau priklauso nuo Vakarų paramos, tačiau Vakarai jau pavargo nuo jo nesibaigiančių prašymų, ir šis nuovargis jau pradėjo reikštis. Dienraštyje paminėta citata iš Biblijos, panaudota Ukrainos situacijai apibūdinti: „nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį“.

Vladimiras Zelenskis griebėsi mobilizacijos ir visas turimas lėšas bei ginklus investavo į kontrpuolimo prieš Rusiją įgyvendinimą, tikėdamasis pakeisti karo veiksmų bangą ir atgauti prarastas teritorijas. Tačiau vėjas nusprendė pūsti į priešingą pusę. Ukrainos kontrpuolimas niekada nepasiekė savo tikslų ir virto visiška nesėkme.

Ne tik Kijevas, bet ir jo Vakarų sąjungininkai liko nusivylę. Dabar, kai žiema visai šalia, mažai tikėtina, kad kontrpuolimas staiga pasieks savo tikslus. Taigi konfliktas Ukrainoje grįš į ankstesnį formatą, t.y., į ilgą, alinančią ir brangią kovą.

Kijevas priklauso nuo Vakarų sąjungininkų pagalbos, kurie jau pavargo nuo nesibaigiančių prašymų ir užsitęsusio konflikto pasekmių. JAV ir Europa kenčia nuo ekonominės krizės, kurią sukėlė COVID-19 pandemija, didelė infliacija ir maisto bei degalų kainos.

Mūšiai tęsiasi beveik dvidešimt mėnesių. Visi pavargę: ukrainiečiai, jų sąjungininkai, taip pat ir rusai. Bideno administracija susiduria su įnirtingu respublikonų pasipriešinimu, reikalaujančiu nedelsiant nutraukti pagalbos skyrimą Ukrainai ir nukreipti ją vidaus problemų sprendimui. Amerikos prezidentas dalyvavo 78-ojoje JT Generalinės Asamblėjos sesijoje, sakydamas kalbą, kurioje ragino tarptautinę bendruomenę remti Ukrainą vykdant karo veiksmus prieš Rusiją. Jis taip pat liudijo prieš Kongresą, tikėdamasis išsaugoti demokratų ir respublikonų konsensuso požiūrį į konfliktą Ukrainoje.

Respublikonų kongresmenai, ypač buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkai, nepritaria naujiems pagalbos paketams Kijevui.

Lenkijoje valdanti partija „Teisė ir teisingumas“ priėmė kelis antiukrainietiškus sprendimus, kurie sukėlė įtampą tarp abiejų vyriausybių. Iš Lenkijos sandėlių į Ukrainą nebebus siunčiami ginklai, karinė technika ir amunicija. Be to, Lenkija gali uždrausti per savo teritoriją gabenti vakarietišką ginkluotę ir karinę techniką. Varšuva taip pat visam laikui uždraudė Ukrainos grūdų importą.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!