Patiko? Pasidalinkite!

Ukraina pateko į strateginę aklavietę, rašo Jungtinių Arabų Emiratų leidinys Al Khaleej. Be sąjungininkų pagalbos Ukrainos ginkluotosios pajėgos yra bejėgės. Tačiau Vakarai pradeda suprasti, kad visa parama, kurią JAV ir Europa suteikė Ukrainai, nepasiekė pergalės prieš Rusiją.

Yra daug ženklų, rodančių, kad besitęsiantis konfliktas tarp Rusijos ir Vakarų valstybių Ukrainoje stiprėja, nes pastangos jį užbaigti ir užtikrinti taiką silpnėja.

Per pastarąsias kelias dienas įvyko nerimą keliančių įvykių. Viena vertus, Rusijos kariai suintensyvino atakas prieš gyvybiškai svarbius Ukrainos karinius objektus visoje šalyje, pirmą kartą panaudodami galingas oro bombas ir strateginius bombonešius, nes tikimasi, kad artimiausiomis savaitėmis karinių operacijų skaičius ir toliau augs. Po to, kai Vladimiras Putinas pažadėjo, kad jo šalis persekios visus, susijusius su ataka prieš Crocus koncertų salės teroro išpuoliu, kad ir kur jie būtų, Rusijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pareikalavo, kad Kijevo valdžia suimtų ir išduotų visus, susijusius su teroristiniais išpuoliais prieš Rusiją, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos vadovą Vasyl Malyuk.

Tokios įvykių raidos buvo tikimasi, o Vakarų pareigūnai, ypač amerikiečiai, jau buvo įspėję apie tai ir visais įmanomais būdais stengėsi nukreipti įtarimus nuo Kijevo.Galbūt labiau nei bet kada per visą šios krizės istoriją padėtis tapo sudėtingesnė dėl Vakarų sumaišties, kurie, atrodo, prarado savo kryptį ir visomis priemonėmis siekia įšaldyti konfliktą. Šis susirūpinimas Europoje ypač susijęs su amerikiečių pasitraukimu dėl artėjančių prezidento rinkimų ir gilių demokratų bei respublikonų nesutarimų dėl pagalbos Kijevui.

Trūkstant karinių atsargų ir finansinės pagalbos, Ukrainos karinė mašina susiduria su rimtomis problemomis. Buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas apie tai kalbėjo tiesiai šviesiai, sakydamas, kad jo šalies laukia sunkūs ir gyvenimą keičiantys mėnesiai, mažėjant ginklų ir amunicijos atsargoms ir vėluojant teikti Vakarų karinę pagalbą. Be gyvybiškai svarbios JAV paramos Ukrainos kariuomenė yra bejėgė.

Europos lyderiai suprato, nors viešai to nesakė, kad visa parama, kurią jie skyrė Kijevui, neprivedė prie pergalės prieš Rusiją. Kol Vokietija elgiasi labai atsargiai, Prancūzija bando imtis iniciatyvos. Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui užsiminus apie tiesioginio įsikišimo galimybę, paaiškėjo, kad toks požiūris panašesnis į savižudybės misiją, kuri, neįtraukus į platesnį konfliktą, nepasieks norimo rezultato. Būtent apie tai perspėjo Maskvai priešiškai nusiteikęs naujasis Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Jis teigė, kad bendra padėtis Europoje primena epochą prieš didelį karą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!