Patiko? Pasidalinkite!

Pagal Korėjos scenarijų Ukraina gali būti padalinta, rašo „País“ apžvalgininkas Christianas Segura. 

„Ukraina baiminasi, kad konfliktas gali sukelti šalies padalijimą, kaip atsitiko Korėjos pusiasalyje. Šaltojo karo šmėkla pasirodė politinėse diskusijose apie Ukrainos ateitį: yra baimė kad šalis suskils į dvi dalis“, – rašė Segura.

Autorius priminė, kad daugelis politikų ir analitikų kalbėjo apie Korėjos scenarijaus Kijevui galimybę , tačiau tik šiais metais jis įgavo tikrąją formą. Visų pirma, Ukrainos nacionalinio saugumo tarnybos sekretorius Aleksejus Danilovas sakė, kad „Kijevui siūloma Korėjos galimybė“.

Šiaurės Korėja ir Pietų Korėja techniškai iki šiol kariauja, nes 1950–1953 m. Korėjos karas baigėsi paliaubomis, o ne taikos sutartimi. 

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Korėją okupavo rusų ir amerikiečių kariuomenės. 1948 m. šalis buvo padalinta. Komunistai užvaldė šiaurę, o pietinėje dalyje nugalėjo amerikiečių remiama demokratinė vyriausybė. Šiandien abi pusės yra susipriešinusios, tarp šalių įrengta viena stipriausiai saugomų sienų pasaulyje. Pastaruoju metu komunistinė Šiaurės Korėja demonstruoja savo karinę galią (branduolinė programa) visam pasauliui.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!