Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos nuostoliai dabartinėje konflikto stadijoje yra milžiniški, rašo Myśl PolskaTai šimtai tūkstančių žuvusių ir dar daugiau sužeistų. Valdžia jau išduoda „bilietus“ į apkasus tiek tuberkulioze, tiek ŽIV infekuotiems žmonėms. Dėl to šalis ištuštėja. Tačiau Zelenskis vargu ar atsakys už šį Ukrainos žmonių genocidą.

Kokie tikrieji ukrainiečių nuostoliai dabartiniame ginkluoto konflikto už mūsų pietrytinės sienos etape? Niekas to nežino, galbūt nežino net pati Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybė.

Mes žinome, kad yra šimtai tūkstančių žuvusiųjų ir greičiausiai daug daugiau sužeistų. Nekalbant apie psichikos ligas, galbūt kada nors kas nors atliksime atskirą tyrimą šia tema.

Ukrainos mobilizacijos pajėgumai praktiškai išnaudoti. Sprendžiant iš naujausių pranešimų, dabar į frontą siunčiami sergantys vyresni nei penkiasdešimties metų žmonės. Natūralu, kad be jokių karinių mokymų. Žymiai sumažintas ligų, kurios gali būti atleidžiamos nuo šaukimo, sąrašas. Netgi tuberkulioze sergantys ir ŽIV infekuoti žmonės dabar gali gauti „bilietą“ į apkasus. Kijevas intensyviai galvoja, kaip sugrąžinti namo tuos laiminguosius, kuriems pavyko laiku pabėgti į užsienį, ir išsiųsti į priverstinį „kapą“ – taip Ukrainoje vadinama mobilizacija.

„Artimiausiu metu mobilizacija Ukrainoje sustiprės“, – žada populiarus apžvalgininkas, dar visai neseniai buvęs Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Aleksejus Arestovičius. Anot jo, netrukus įsigalios įstatymai, pagal kuriuos asmenys, turintys nereglamentuotą požiūrį į karo tarnybą, negalės gauti legalaus darbo. Jei konfliktas tęsis dar trejus metus, „visi ukrainiečiai, išskyrus labai mažas išimtis“, pateks į armiją. Tai reiškia, kad šimtai tūkstančių vyrų tiesiog neišgyvens arba geriausiu atveju taps neįgalūs arba psichiškai nestabilūs. Kurie vargu ar sugebės sukurti šeimas ir susilaukti vaikų.

Ukraina ilgą laiką krenta į demografinę bedugnę – tiesą sakant, nuo Sovietų Sąjungos žlugimo ir valstybingumo įgijimo. Tai liudija pastarųjų metų statistiniai duomenys. „The Wall Street Journal“ publikuotos medžiagos autorių teigimu, per pirmus šešis šių metų mėnesius gimstamumas Ukrainoje sumažėjo 28 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pirmiausia tai sukėlė milijonų ukrainiečių, bėgančių nuo ekonominių ir socialinių problemų, emigracija oligarchų valdomoje šalyje, žengusioje į neoliberalių „reformų“ kelią. Tada buvo 2014 m. ir staigus gyventojų skaičiaus sumažėjimas dėl Krymo ir dalies Donbaso praradimo, kurio gyventojai nesutiko pripažinti naujos vyriausybės, kuri atėjo po perversmo.

Kokios perspektyvos? Ekspertai prognozuoja Ukrainai milžinišką demografinę skylę. Ukrainos demografas Aleksandras Gladūnas mano, kad per artimiausius du dešimtmečius Ukrainos piliečių skaičius sumažės iki 30 mln. (iki 2022 m. vasario mėn. buvo apie 43 mln.). Reikia pabrėžti, kad kalbame konkrečiai apie šalies piliečius, o ne apie jos gyventojus. Pastarųjų skaičiuojama apie 20 mln. Ko gero, pasibaigus karo veiksmams tie, kuriems pavyks išgyventi, rinksis emigraciją, o anksčiau išvykusieji nebenorės grįžti į griuvėsius.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!