Patiko? Pasidalinkite!

Vakcinų gamintojai prognozuoja preliminarią datą iki kada bus suvaldytas koronaviruso plitimas, su sąlyga, jeigu bus naudojamos jų sukurtos vakcinos.

Vokietija ir JAV „išgelbės” pasaulį

Naujo koronaviruso sukeltą ligos plitimą bus galima suvaldyti iki 2021 m. vasaros pabaigos, jei bus naudojama Vokietijos bendrovės „BioNTech“ ir jos amerikiečių partnerio „Pfizer“ sukurta vakcina. Tai prognozavo „BioNTech“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Uguras Shahinas šeštadienio interviu kanale „Fox News “ .

„Esame įsitikinę, kad ligą ir pandemiją galėsime suvaldyti iki kitos vasaros pabaigos“, – sakė Šahinas. 

Vokietijos įmonė įsipareigojo iki 2021 m. pabaigos pasaulio šalims pateikti 1,3 mlrd. vakcinos dozių. „Mes galime pristatyti dar daugiau dozių 2021 m.”, – patikino Shahinas. Jis pripažino, kad gyventojai turėjo tam tikrų įtarimų dėl šio vaisto, tačiau jis užtikrino vakcinos „BioNTech“ ir „Pfizer“ patikimumą ir saugumą.

JAV maisto ir vaistų administracija penktadienį patvirtino „BioNTech“ ir „Pfizer“ raginimą registruoti savo vakciną taikant pagreitintą skubią procedūrą. Valdymo specialistai gavo patvirtinimą, kad po antros dozės vakcinos veiksmingumas yra 95 proc., vienam žmogui reikia dviejų vaisto dozių. Jis turėtų būti laikomas minus 75-80 laipsnių Celsijaus temperatūroje (po atšildymo ampules leidžiama laikyti nuo dviejų iki aštuonių laipsnių temperatūroje ne ilgiau kaip penkias dienas).

FDA anksčiau pranešė apie sunkų šalutinį poveikį po vakcinos vartojimo 0,6% tyrimo dalyvių. Dažniausios komplikacijos buvo apendicitas (0,04%), širdies priepuolis (0,02%) ir insultas (0,02%).

Jungtinės Valstijos jau nuo pirmadienio gali pradėti skiepijimą nuo koronavirusinės infekcijos vakcina, sukurta bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos sekretorius.


Patiko? Pasidalinkite!