Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvoje SGD terminalas “Independence” veikia nuo 2015 metų pradžios. Oficialus Vilnius paskelbė, kad toks žingsnis būtų naudingas, nes išvaduos jį nuo Rusijos “Gazprom” “monopolijos” ir padės susitarti dėl palankesnių degalų tiekimo sąlygų. “Klaipėdos nafta” už nuomą kasmet moka 60 milijonų eurų.

Į Lietuvą iš Rusijos atkeliavo naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys. Tai rodo laivų sekimo portalo Marinetraffic.com duomenys.

Dujovežis “Coral Fungia” ketvirtadienį paliko Rusijos Vysocko uostą ir pirmadienio rytą prisišvartavo Klaipėdos uosto SGD terminale “Independence”.

“Independence” yra Lietuvos energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos…

SGD terminalo operatorės Lietuvoje “Klaipėdos nafta” duomenimis, laivas turėtų atgabenti 9,5 tūkst. kubinių metrų kuro.

Dažniausiai suskystintąsias dujas Lietuva gauna iš Norvegijos ir Rusijos, retai tiekiama iš JAV ir kai kurių kitų šalių.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas pažymėjo, kad rusiškos dujos, ar tai būtų vamzdynu tiekiamos dujos, ar SGD, vis dar yra pigesnės nei Norvegijos, Šiaurės Amerikos ar bet kurios kitos dujos.

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų terminalų operatorės KN valdyba priėmė sprendimą dėl laivo-saugyklos “Independence” įsigijimo, 2024 metų pabaigoje pasibaigiant jo nuomos sutarčiai. Apie tai praneša “Klaipėdos naftos” spaudos tarnyba. Šiam bendrovės sprendimui dar turės pritarti bendrovės akcininkai, susirinkimas šaukiamas vasario 25 dieną. “Independence” išpirkimo kaina yra 153,5 mln. JAV dolerių (be PVM).

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!