Patiko? Pasidalinkite!

Akmenės rajono Ventos miestelio gyventojams teko regėti panašų vaizdą kaip Niujorke rugsėjo 11-ąją, tik Ventoje apsieita be aukų. Šiame miestelyje buvo susprogdinti kalkių rezervuarai, kitaip dar vietos gyventojų vadinami “Ventos dvyniais”. Žmonės dar 2006 metais reikalavo aplinkosaugininkų, kad šie uždarytų įmonės “Naujasis kalcitas” padalinį Ventoje, o kartu aplinkosaugininkai bei medikai ištirtų aplinką – manyta, jog “Naujojo kalcito” į aplinką išmetamos kalkių dulkės labai kenkia sveikatai.

Įmonė “Naujasis kalcitas” buvo nutolusi maždaug pusę kilometro nuo miestelio. Kalkių dulkės nusėda ant stogų, langų, medžių lapų, šiltnamių, poilsiui skirtų suolelių, daržovių, lauke pastatytų automobilių. Kai kurie gyventojai vengia lauke džiovinti skalbinius, ypač tamsius. Vienas žmogus sielojosi, jog po didesnio teršalų kiekio tvenkinyje nugaišo žuvys. Dar kiti teigė, kad kartais jiems gerklę graužia didelė negesintų kalkių koncentracija ore, treti dejuoja, jog nuo to ėmė nuolat kosėti.

Pagaliau žmonės sulaukė šios įmonės bankroto ir “Ventos dvyniai” buvo susprogdinti. Kaip “Būkime vieningi” leidinį informavo įmonės direktorius Justinas Žąsytis, Ventos padalinys yra parduotas įmonei “Vaidva” , kuri užsiima pramoninių statinių griovimais. Iš vienos pusės gerai, kad gyventojams nebereiks kentėti, o iš kitos pusės yra liūdna, kai gerovės Lietuvoje bankrutuoja įmonės ir jos vėliau tiesiog yra paverčiamos į statybinį laužą.

Egidijus Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!